Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi – İSTANBUL

Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi – İSTANBUL

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir  – Oyun Alanları  hakkında bilgiler vereceğiz.

                            Feshane Hakkında Bilgiler                       

İstanbul  ilinin Eyüp Sultan ilçesi sınırları içerisinde Haliç’in kıyısında yer alan Fuar, Kongre ve Kültür Merkezi olarak bilinen bir yerdir.

Feshane Haliç kıyılarında kurulan ve Türkiye’nin ilk tekstil sanayi bölgesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Burası adeta bir kompleks gibidir. Günümüzde kapalı kongre ve toplantı alanı olarak kullanılan bölge, Haliç manzarasına sahip açık alanının da ise lunapark olarak hizmet vereye devam ediyor. Daha çok Ramazan ayında büyük ziyaretçi akınına uğrayan Feshane ‘de “Feshane şenlikleri” olarak çeşitli organizasyonlar düzenlenerek eski İstanbul kültürü yaşatılmaya çalışılmaktadır.

                                        Feshane Tarihi                                 

1826 yılında ll. Mahmut tarafından yapılan Feshane binasının asıl işlevi, yeniçeri ordusunun üniformalarının dikilmesini sağlayan bir dikimhane amacıyla yapılmıştır. 1992 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve özel bir kuruluşun aracılığıyla, bu tarihi bina, çağdaş el sanatları müzesine dönüştürülmüştür. Sonraki yıllarda ise Haliç tarafındaki suların yükselmesiyle binanın içine kadar suların girmesi üzerine bina kullanılamaz duruma gelmiştir. 1998 yılında binanın restorasyon çalışmaları tekrar başlamış ve bina nihayet yok olmaktan kurtarılabilmiştir.

                  Feshane Çocuk Eğlence Parkı                          

Feshane Lunapark, 56 bin metrekare alan üzerine kurulu harika bir eğlence parkıdır. Park bünyesinde birçok eğlence alanı bulunur. Özellikle ramazan aylarında yapılan şenlikleri oldukça popülerdir. Burada Gondoldan çarpışan arabalara, asansör kulesinden uçan gemilere kadar birçok eğlence aktivitesi bulunur.  Küçüklerin en çok vakit geçirdiği yerler arasındadır. Feshane etkinliklerini takip ederek siz de eğlenceli vakitler yaşayabilirsiniz.

    Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi Nerede?     

İstanbul ilinin Eyüp Sultan ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Eyüp Sultan ilçesine bağlı Nişancı Mahallesi, Yavedut Caddesi üzerinde bulunur. Haliç’in kıyısında yer almaktadır.

                                   Feshane’ye Nasıl Gidilir?                   

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler,

141M, 34, 34AS, 36B, 41AT, 41Y, 500L, 55T, 99A otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler. Ayrıca buraya gelmek isteyenler

Metro M1A, M1B hattına binerek gelebilirler.

Ayrıca MARMARAY ile ulaşım sağlamak mümkündür.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.