Fethiye Af Kule Manastırı Nerede – Nasıl Gidilir?

Fethiye Af Kule Manastırı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Fethiye Af Kule Manastırı Nerede – Nasıl Gidilir? – Muğla Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Fethiye Af Kule Manastırı

Muğla ilinin Fethiye ilçesi sınırlarında yer alan AF Kule, Kayaköy’ün biraz ilerisindedir. Kayaköy’den çıkıp dağ yolundan 3-4 kilometre sonra karşınıza çıkacak olan Af Kule Manastırı, Belli bir yere kadar arabanızla gidebildiğiniz ve daha sonra tırmanarak çıkabildiğiniz Hakkında birçok rivayet bulunan Hristiyanlık döneminden kalma bir manastırdır.

Fethiye Af Kule Manastırı Hakkında;

AF Kule Manastırı deniz seviyesinden ortalama 400 metre yükseklikte  dik bir yamacın üzerinde yapılmıştır. Ayios Elefterios adlı bir keşiş tarafından 10 metrelik bir alanda kayaya oyularak yapıldığı söylenen bu manastırda Keşişin ömür boyu çile çektiği bir yer olarak bilinmektedir. Hatta buraya yöre halkı tarafından Çile manastırı da denmektedir.

Keşişler Kimdir? Hristiyanlığı içlerinde en iyi şekilde yaşamaya gayret eden kişiler diyebiliriz. Keşişler, Günlerce, Aylarca, Yıllarca izdavaya çekilip Meditayon yapan, manastırda yaşayıp, hayatını Hristiyanlığın şekillerine göre yönlendiren kişiler olarak bilinmektedir.

OKUMALISIN  Hamurpet (Akdoğan) Gölü Nerede – Nasıl Gidilir?

Af Kule’nin, müthiş bir deniz manzarası bulunmaktadır. Kule ’den İblis Burnu, Kurdoğlu burnu, Hatta uzaklarda Rodos Adasını bile görebilirsiniz. AF Kule’nin hemen yakınında da Dalış alanları bulunmaktadır.

Fethiye Af Kule Manastırına Nasıl Gidilir;

Fethiye ilçe merkezinden Karaköy’e geldiğinizde buradan (Gemile yönü ) yoluna doğru devam ederek yaklaşık 3 km ilerdeki toprak yola girilerek ulaşıla bilinen bir yerdedir. Araba ile belirli bir yere kadar gidebiliyorsunuz.

Fethiye-Kayaköy arası yaklaşık 8 km uzaklıktadır. Bu mesafe arabayla yaklaşık olarak 12 dakika sürecektir. Buradan sonra yürüyerek yaklaşık 10 dakika sürmektedir.

Fethiye-Muğla arası otalama 124 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.