Fethiye Çalış Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Fethiye Çalış Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Fethiye Çalış Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?- Muğla Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Fethiye Çalış Plajı

Çalış Plajı Muğla ilinin Fethiye ilçe sınırında yer almaktadır. Fethiye ilçe merkezinde bulunmaktadır. Yürüme mesafesindedir.

Denizi oldukça berrak ve temizdir. Kumsalı yaklaşık 4 km uzunluğundadır. İnce ve altın sarısı kumları vardır. Denizi yavaş yavaş derinleşmektedir. Özellikle çocuklar ve yüzme bilmeyenler için Çalış Plajı oldukça idealdir. Bu sebeple çocuklu aileler tarafından oldukça yoğun şekilde talep görmektedir. Halk plajı olmasına rağmen çok temiz ve bakımlıdır. Yöre halkı turizm ve çevre bilinci konusunda oldukça duyarlıdır.

Çalış plajı ulaşım olanakları ile Fethiye’nin turizminin en gözde yerlerinden birisidir. Çalış plajı sahili boyunca restoran, bar, otel bulunmaktadır. Burada yaz akşamlarında serin esintisi ile Caretta Carettalar bir yanınızda keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Yaklaşık olarak 3 km uzunluğunda bir yürüyüş parkuru vardır. Bunun dışında sörf basta olmak üzere birçok etkinlik de yapılmaktadır. Fethiye’nin bir liman kenti olması ticaret ve ulaşımda merkez olduğunu gösterir. Fethiye Körfezi, yüzlerce tekne ve yata ev sahipliği yapmaktadır.

OKUMALISIN  Hasan Boğuldu Göleti Sütüven Şelalesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Çalış Plajı Giriş Ücreti

Çalış Plajı bir halk plajıdır. Bu plajı kullanmak için herhangi bir giriş ücreti ödemeniz gerekmez. Şemsiye ve şezlong kiralamak için ise 5 ile 15 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

Fethiye Çalış Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Çalış Plajı Muğla ilinin Fethiye ilçe sınırında yer almaktadır. Fethiye ilçe merkezinde bulunmaktadır. Yürüme mesafesindedir.

Buraya otobüsle ulaşmak isteyenler Fethiye merkezine gelip buradan kalkan Fethiye-Çalış dolmuşlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Dolmuş seferleri oldukça sıktır. 10 dk lık bir mesafede yer almaktadır.

Fethiye’ye uçakla ulaşım sağlamak isterseniz Dalaman Havaalanına geldikten sonra Fethiye merkeze ulaşmanız gerekir. Fethiye-Çalış dolmuşlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çalış plajına hususi aracı ile ulaşmak isteyenlerin Fethiye ilçe merkezinden çalış tabelalarını takip ederek yoluna devam etmesi gerekmektedir. Tabelaları takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.