Fethiye Cennet Koyu Nerede – Nasıl Gidilir?

Fethiye Cennet Koyu Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Fethiye Cennet Koyu Nerede – Nasıl Gidilir?- Muğla Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Fethiye Cennet Koyu

Cennet Koyu Muğla ilinin Fethiye ilçe sınırında yer almaktadır. Cennet Koyu Kabak yakınlarında bulunmaktadır.

Cennet koyunun suları oldukça temiz ve berraktır. Suları ılık ve dalgalıdır. Suları turkuaz renktedir. Oldukça bakir, yeşil ve doğal güzelliklere sahip olan bu koyda huzurlu, sessiz ve sakin bir tatil geçirme şansına sahipsiniz. Tam anlamıyla kafa dinlemek amaçlı ziyaret edilecek bir yerdir.

Cennet koyunda sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği yiyebilirsiniz. Şezlonga uzanarak deniz ve güneşin tadına varabilirsiniz. Bunun dışında tuvalet ve duş gibi hizmetleri burada alabilirsiniz. Çok büyük bir ormana sahip olan bu koyda yalnızca Cennet Kamp adında bir camping alanı bulunuyor. Cennet Koyu’nda bu camping alanı dışında çadır kurmak ve ateş yakmak kesinlikle yasak. Orman yangınlarına karşı yasal bir uygulamadır. Yani Cennet Koyu’nda kalabilmek için bu kamp alanını kullanmanız gerekiyor. Fethiye tekne turu ve günü birlik tekne turları ile yine bu koyu gezip görebilirsiniz.

OKUMALISIN  Yılan Kalesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Ayrıca Cennet Koyunda hem doğa hem de tarihi yürüyüş yapabilirsiniz. Doğal ve tarihi güzelliklerin izini sürmek isteyen turistler mutlaka Likya Yolu’nda yürüyüş yapmaktadır.

Fethiye Cennet Koyu Nerede ve Nasıl Gidilir?

Cennet Koyu Muğla ilinin Fethiye ilçe sınırında yer almaktadır. Cennet Koyu Kabak yakınlarında bulunmaktadır.

Özel aracınız ile seyahat ediyorsanız Fethiye’den sonra, eğlenceli bir dağ yolundan yaklaşık yarım saat-kırk beş dakikada Faralya’ya ulaşıyorsunuz. Buradan sonra yol çok kötü olduğu için minibüslerle devam ediyorsunuz. Minibüslere binilen bölgede otopark mevcuttur.

Otobüs ile seyahat edecekseniz öncelikle Fethiye’ye gelmeniz gerekiyor. Fethiye’den Faralya dolmuşlarına binmeniz gerekiyor. Bu şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hava yolu ile gitmek isteyenler Dalaman havaalanına gelecekler. Dalaman Havaalanı’ndan servis aracılığı ile öncelikle Fethiye merkeze gelmeniz gerekiyor. Fethiye’den Faralya dolmuşlarına binmeniz gerekiyor. Bu şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.