Anasayfa / Doğal Güzellikler / Fethiye Cennet Koyu Nerede – Nasıl Gidilir?

Fethiye Cennet Koyu Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Fethiye’de Bulunan Cennet Koyu’na Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Koy & Plaj hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Cennet Koyu, Muğla ilinin Fethiye ilçe sınırında yer almaktadır.  Cennet koyunun suları oldukça temiz ve berraktır. Suları ılık ve dalgalıdır. Suları turkuaz renktedir. Oldukça bakir, yeşil ve doğal güzelliklere sahip olan bu koyda huzurlu, sessiz ve sakin bir tatil geçirme şansına sahipsiniz. Tam anlamıyla kafa dinlemek amaçlı ziyaret edilecek bir yerdir.

Cennet koyunda sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği yiyebilirsiniz. Şezlonga uzanarak deniz ve güneşin tadına varabilirsiniz. Bunun dışında tuvalet ve duş gibi hizmetleri burada alabilirsiniz. Çok büyük bir ormana sahip olan bu koyda yalnızca Cennet Kamp adında bir camping alanı bulunuyor. Cennet Koyu’nda bu camping alanı dışında çadır kurmak ve ateş yakmak kesinlikle yasak. Orman yangınlarına karşı yasal bir uygulamadır. Yani Cennet Koyu’nda kalabilmek için bu kamp alanını kullanmanız gerekiyor. Fethiye tekne turu ve günü birlik tekne turları ile yine bu koyu gezip görebilirsiniz.

OKUMALISIN  Van İnci Kefali Balık Göçü Festivali

Ayrıca Cennet Koyunda hem doğa hem de tarihi yürüyüş yapabilirsiniz. Doğal ve tarihi güzelliklerin izini sürmek isteyen turistler mutlaka Likya Yolu’nda yürüyüş yapmaktadır.

             Fethiye Cennet Koyu’na Nasıl Gidilir?          

Cennet Koyu, Muğla ilinin Fethiye ilçe sınırında yer almaktadır. Cennet Koyu Kabak Koyu yakınlarında bulunmaktadır.

Cennet Koyu’na Araba yolu yok, ulaşım Kabak Koyuna kadar araba ile, Kabak Koyundan sonra ise patika yoldan yürüyerek veya Ölüdenizden veya Kabak Koyundan Tekne kiralayarak ulaşabilirsiniz.

Hava yolu ile gitmek isteyenler Dalaman havaalanına gelecekler. Dalaman Havaalanı’ndan servis aracılığı ile öncelikle Fethiye merkeze gelmeniz gerekiyor. Fethiye’den Faralya dolmuşlarına binmeniz gerekiyor. Bu şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

30 Ağustos Zafer Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ankara

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda 30 Ağustos Zafer Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir