Fethiye Günlüklü Koyu – Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Fethiye Günlüklü Koyu – Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Fethiye Günlüklü Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Konaklama İmkanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                 Günlüklü Koyu Hakkında Bilgiler                   

Muğla ili, Fethiye ilçe sınırında bulunmaktadır. Fethiye karayolu üzerinde yer alıyor. -Fethiye ilçe Merkezine 17 km, Göcek kasabasına ise sadece 10 km mesafede yer almaktadır.

Koy, güneş ışığını geçirmeyen günlük ağaçlarının bulunduğu alanda yer alan yemyeşil bir doğa harikasıdır. Orman, deniz, doğa ve yeşili sevenler için mutlaka görülmesi gereken bir yer.

Fethiye ilçe merkezine ve çevresindeki turistik mekanlara uzak olduğu için daha sakin bir yerdir. 350 metre uzunluğunda ince kumlu bir denizi vardır. Günlüklü Koyu, adını bölgede yer alan Günlük ağaçlarından gelmektedir.

Özellikle gün doğumu ve gün batımında koyu sarmalayan nefis koku bu ağaçlardan geliyor. Günlük ağaçları, ilaç ve parfüm yapımında kullanılıyor. Sabahın ilk ışıkları ve günbatımında Günlüklü koyunu sarıp sarmalayan eşsiz kokusu, Günlük ağaçlarının koya kattığı ayrı bir havadır.

Aniden derinleşmeyen sığ denizi yapısından dolayı yüzme bilmeyenlerin ve çocuklu ailelerin geldiği uğrak bir yerdir. Bu nefis koy, deniz, orman, doğa ve yeşili sevenler için görülmesi gereken bir yerdir.

Günlüklü de ağaçlarının arasında harika bir kamp alanı bulunuyor. Doğayla iç içe geçirmek isteyenler, çadır veya karavanını getirerek harika bir vakit geçirebilirsiniz. Kamp alanında konaklayanlar için elektrik ve su gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri alanlar bulunmaktadır.

Günlük koyunun masmavi denizinde yüzebilir, doyasıya güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Dilerseniz, koy etrafında uzun bir gezintiye çıkabilirsiniz. Koy içerisinde yemek yiyebileceğiniz mekanlar bulunmaktadır.

                    Günlüklü Koyu Giriş Ücreti 2022                 

Günlüklü Koyuna Giriş: 40 TL

İki adet şezlong ve bir adet şemsiye: 50 TL

                        Günlüklü Koyu Konaklama                         

Günlüklü koyuna 150 metre mesafede bulunan Günlüklü ormanlarının içerisinde Sığla ağaçları bulunmaktadır. Sığla Ağaçlarının içerisinde bungalov şeklinde evler bulunmaktadır. Güzel bir atmosfer içinde bulunmaktadır.

                     Günlüklü Koyu’na Nasıl Gidilir?                  

  • Fethiye-Fethiye karayolu üzerinde ye almaktadır.
  • Fethiye ye uzaklığı yaklaşık 17 km,
  • Ölüdeniz Günlüklü Koyu arası 30 km,
  • Göçek’e de 10 km uzaklıktadır.

Kendi Aracınızla gelecekseniz, Fethiye’ye geldikten sonra Günlüklü tabelalarını izleyerek yaklaşık on beş kilometre sonra Günlüklü ’ye ulaşabilirsiniz.

Muğla-Ölüdeniz üzerinden Günlüklü Koyu’na gitmek isteyenler öncelikle Fethiye merkezde, Köprübaşı Mevkii’nde dolmuştan inip, karşıda bulunan dolmuş durağından Günlüklü dolmuşlarına binerek gidebilirsiniz.

Muğla-Fethiye-Çalış bölgesinde bulunanlar, Çalış-Fethiye dolmuşları ile Köprübaşı Mevkii’ne gelebilirler. Her iki bölgeden de Günlüklü Koyuna ulaşmak yaklaşık kırk beş dakika sürmektedir.

 Fethiye otogarından Yanıklar Günlüklü minibüsleri ile 10 dakikalık bir yolculukla koya kadar gelinebilir.

Fethiye Göcek D400 karayolu üzerinde yer alan Günlüklü Koyu’na yol üzerinde kahverengi tabelalar aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.