Anasayfa / Doğal Güzellikler / Fethiye Kuleli Plajı Koyu Nerede – Nasıl Gidilir?

Fethiye Kuleli Plajı Koyu Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Fethiye Kuleli Plajı Koyu Nerede – Nasıl Gidilir?- Muğla Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Fethiye Kuleli Plajı Koyu

Muğla ilinin Fethiye ilçesinde Fethiye yarımadası olarak bilinen yerde bulunan Kuleli Koyu’ndaki Kuleli Plajı Doğal bakir havası, tertemiz denizi ile yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi görmektedir.

Fethiye Kuleli Plajı Koyu Hakkında Bilgiler;

Kuleli Plajı, Mülkiyeti Muğla Orman İşletme Müdürlüğüne ait olan ancak işletme hakkı özel bir şahsa verilmiş bir yerdir. Giriş ücreti ödeyerek girilen bu alan, oldukça sakin, sessiz ve huzurlu, tatilini dinlenerek geçirmek isteyenler için vazgeçilmez bir yer olarak bilinmektedir.

Fethiye ilçesinin tertemiz plajları ve koyları arasında bulunan Kuleli plajının, Sahili genellikle çakıllıdır. Çocuklu Ailelerin buraya gelirken deniz ayakkabısı ile gelmelerini tavsiye ediyoruz. Denizi, oldukça sığ olan bu yerde sahilinin berrak suyunda, denizin metrelerce dibini görebilirsiniz. Sahilden denize doğru yapılmış olan dubalarda yürüyüp denize atlayabileceğiniz bir sistem kurulmuştur.

Fethiye Kuleli Plajı Koyu Giriş Ücreti;

Kuleli Plajı-Koyuna Giriş tamamen ücretsizdir. Fakat Aracınız ile giriş yaptığınızda 25-TL otopark ücreti alınmaktadır.(2019 Fiyatı). Plaja, Kendi şemsiyenizi ve havlunuzu serip kurulabileceğiniz gibi ayrıca Koy içerisinde bulunan işletmeden şezlong kiralayabilirsiniz. Şezlong kiralamak isterseniz kişi başı 20-TL (2019 yılı)

OKUMALISIN  Bozukkale Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Marmaris - Muğla

Fethiye Kuleli Plajı Koyu’na Nasıl Gidilir;

Fethiye ilçe merkezine 6 kilometre uzaklıkta bulunan Kuleli Koyu, şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Şehir merkezinden kalkan dolmuşlara binerek, Kuleli Plajına gidebilirsiniz.

Kendi Arabanız ile Kuleli Plajına gidecekseniz; iskele yolu olarak bilinen yoldan Karagözler istikametine doğru gittiğinizde Körfezin karşı tarafına geçmelisiniz. Buradan tatil köyünü geride bıraktıktan bir kaç kilometre sonra, sağ tarafınızda Kuleli Koyu Plajı tabelasından dönerek ulaşabilirsiniz.

Tekne ile gelmek isteyenler, Fethiye İlçe Merkezinden limanların olduğu yerden kalkan tekne turlarına binerek gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Panorama Konya Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir–Giriş Ücreti/Ziyaret Saati

evgili Seyyahlar bu yazımızda Panorama Konya Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir