Fethiye Kuleli Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Muğla

Fethiye Kuleli Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Muğla

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Fethiye Kuleli Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong – Giriş Ücreti hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                       Fethiye Kuleli Plajı Nerede?                     

Plaj, Muğla ilinin Fethiye ilçesinde Fethiye yarımadası olarak bilinen yerde bulunan Kuleli Koyu’ndaki Plaj, Doğal bakir havası, tertemiz denizi ile yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi görmektedir.

                       Kuleli Plajı Hakkında Bilgiler                  

Plaj, Mülkiyeti Muğla Orman İşletme Müdürlüğüne ait olan ancak işletme hakkı özel bir şahsa verilmiş bir yerdir. Giriş ücreti ödeyerek girilen bu alan, oldukça sakin, sessiz ve huzurlu, tatilini dinlenerek geçirmek isteyenler için vazgeçilmez bir yer olarak bilinmektedir.

Fethiye ilçesinin tertemiz plajları ve koyları arasında bulunan Kuleli plajının, Sahili genellikle çakıllıdır. Çocuklu Ailelerin buraya gelirken deniz ayakkabısı ile gelmelerini tavsiye ediyoruz. Denizi, oldukça sığ olan bu yerde sahilinin berrak suyunda, denizin metrelerce dibini görebilirsiniz.

Sahilden denize doğru yapılmış olan dubalarda yürüyüp denize atlayabileceğiniz bir sistem kurulmuştur.

Not: Kadınlar için ayrı yer bulunmaktadır.

Not: Özel işletme tarafından işletildiği için Bayanların Haşema ile Giriş Yapması istenmektedir.

                  Fethiye Kuleli Plajı Giriş Ücreti               

Kuleli Plajına Giriş ücreti 2023 yılı itibari ile Kişi Başı 120 TL

          Fethiye Kuleli Plajı’na Nasıl Gidilir?         

Fethiye ilçe merkezine 6 kilometre uzaklıkta bulunan Kuleli Koyu, şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Şehir merkezinden kalkan dolmuşlara binerek, Kuleli Plajına gidebilirsiniz.

Kendi Arabanız ile Kuleli Plajına gidecekseniz; iskele yolu olarak bilinen yoldan Karagözler istikametine doğru gittiğinizde Körfezin karşı tarafına geçmelisiniz. Buradan tatil köyünü geride bıraktıktan bir kaç kilometre sonra, sağ tarafınızda Kuleli Koyu Plajı tabelasından dönerek ulaşabilirsiniz.

Tekne ile gelmek isteyenler, Fethiye İlçe Merkezinden limanların olduğu yerden kalkan tekne turlarına binerek gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.