Fethiye Yamaç Paraşütü 2020 Fiyatları

Fethiye Yamaç Paraşütü 2020 Fiyatları

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Fethiye Yamaç Paraşütü 2020 Fiyatları – Ve Pistler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Ülkemizde ilk olarak Yamaç Paraşütü 1990 yılında Fethiye Babadağ pistinden yapılmaya başlanmıştır. Bu tarihten beri anılan aktivite ülke genelinde en yoğun olarak Ölüdeniz de yer alan Babadağ pistinden yapılmaktadır.

Babadağ’da bulunan 1200mt, 1700mt, 1800mt ve 1900mt pistleri bulunmaktadır. Fethiye Ölüdeniz’de yılın 12 ayında da Babadağ zirvesinden uçuş imkânı bulunmaktadır. Buraya tur ile gelmeniz halinde daha avantajlı olduğunu göreceksiniz. Rezervasyon yapmak da sizin için avantaj sağlamaktadır.

Yamaç Paraşütü Rezervasyon yaptığınız zaman sizden otel bilgilerinizi alan firma yetkilileri, uçuş saatinizden yaklaşık yarım saat kadar önce sizi Fethiye bölgesinde konakladığınız otelden alarak toplanma alanına getirmekteler.

Babadağ 1200 Pisti: Bu pist özellikle kış mevsiminde kullanılmaktadır. Bu pistten yapılan uçuşlarda havada kalma süreniz diğerlerine göre biraz daha kısadır.

Babadağ 1700 Pisti: Bu pist Babadağ’ın güney yönünde bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında en sık kullanılan pist burasıdır.

Babadağ 1800 Pisti: Bu pist diğer pistlere daha az kullanılmaktadır. Kuzey kısmında bulunan pist rüzgâr yönlerine göre tercih edilmektedir.

OKUMALISIN  Yağ Camii Nerede-Nasıl Gidilir?

Babadağ 1969 Pisti: Bu pist Babadağ’ın en yükseğidir. Buradan atlayış ortalama 45 dk civarında sürmektedir.

Erkek pilotlar olduğu gibi bayan yamaç paraşütü pilotu da bulunmaktadır. Uçmak isteyen bayan yolcular isteğe bağlı olarak bayan pilot talep edebilmektedir. İsteyen Çiftler için aynı anda başlayan uçuşlarla yan yana uçabilme imkânı bulunmaktadır. Maximum ağırlık 100 kilodur.

Fethiye Yamaç Paraşütü 2020 Fiyatları

Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları her yıl %15 – 20 aralığında bir artış göstermektedir. Ancak bu durum turizmin her alanında olduğu gibi sezonuna göre değişkenlik göstermektedir. Zaman zaman firmalar arasında da rekabet oluşmasından dolayı fiyatlar aşağı yukarı değişkenlik göstermektedir.

Fethiye Yamaç Paraşüt Fiyatları 2019 yılı genelinde ortalama 450 – 750 TL aralığında olmuştur. Bayram tatili gibi özel durumlarda ise fiyatlar da normal sezona nazaran bir miktar artış yaşanmıştır. Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Fiyatları 2020 yılı itibariyle 500-600 TL aralığında fiyatlandırılmaktadır. Buna ek olarak isterseniz  150 TL karşılığında 360 derece açılı kamera ve Fotoğraf çekimi ile birlikte 750 TL’yi bulmaktadır.

OKUMALISIN  Samandere Şelalesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahdefteri ile Yamaç Paraşütü

NOT: Seyyahdefteri sizlere yamaç paraşütü konusunda yardımcı olmak adına Fethiye Babadağ’da uzun yıllar yamaç paraşütü yapan arkadaşımız ile hizmet vermekteyiz. @seyyahdefterii instagram adresimizden bizlere ulaşarak yamaç paraşütü hakkında bilgi alabilir ve  rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR
 1. Fatma dedi ki:

  Fiyat bilgisi detayı iyi olmuş, elinize sağlık

 2. Cem dedi ki:

  500 lira gibi para verip üstüne 150 lira video ve fotoğrafa çok fazla turist döviz anlarım ama bari yerliye bu kadar olmasa.

  1. Seyyah Çağlar dedi ki:

   Aynen bu konuya bir çözüm getirilmelidir. Yerli turist bu nimetlerden çok fazla faydalanamıyor

 3. Emre dedi ki:

  asgari ücretin 2020 tl olduğu bir ülkede 500 tl fiyat çok yüksek. Yoğun sezon dışındaki dönemlerde fiyatın değişmesi gerektiğini düşünüyorum.