Fethiye Yamaç Paraşütü 2021 Fiyatları – Babadağ – Ölüdeniz – Muğla

Fethiye Yamaç Paraşütü 2021 Fiyatları – Babadağ – Ölüdeniz – Muğla

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Fethiye – Ölüdeniz – Babadağ’da Yapılan Yamaç Paraşütü 2021 Fiyatları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

      Yamaç Paraşütü Hakkında Bilgiler      

Ülkemizde ilk olarak Yamaç Paraşütü 1990 yılında Fethiye – Babadağ pistinden yapılmaya başlanmıştır. Bu tarihten beri anılan aktivite ülke genelinde en yoğun olarak Ölüdeniz de yer alan Babadağ pistinden yapılmaktadır.

Babadağ’da bulunan 1200mt, 1700mt, 1800mt ve 1900mt pistleri bulunmaktadır. Fethiye Ölüdeniz’de yılın 12 ayında da Babadağ zirvesinden uçuş imkânı bulunmaktadır.

Babadağ 1200 Pisti: Bu pist özellikle kış mevsiminde kullanılmaktadır. Bu pistten yapılan uçuşlarda havada kalma süreniz diğerlerine göre biraz daha kısadır.

Babadağ 1700 Pisti: Bu pist Babadağ’ın güney yönünde bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında en sık kullanılan pist burasıdır.

Babadağ 1800 Pisti: Bu pist diğer pistlere daha az kullanılmaktadır. Kuzey kısmında bulunan pist rüzgâr yönlerine göre tercih edilmektedir.

Babadağ 1969 Pisti: Bu pist Babadağ’ın en yükseğidir. Buradan atlayış ortalama 45 dk civarında sürmektedir.

OKUMALISIN  Afyon Masal Dünyası Parkı Nerede - Nasıl Gidilir?

Erkek pilotlar olduğu gibi bayan yamaç paraşütü pilotu da bulunmaktadır. Uçmak isteyen bayan yolcular isteğe bağlı olarak bayan pilot talep edebilmektedir. İsteyen Çiftler için aynı anda başlayan uçuşlarla yan yana uçabilme imkânı bulunmaktadır. Maximum ağırlık 100 kilodur.

   Fethiye Yamaç Paraşütü 2021 Fiyatları  

Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları her yıl %15 – 20 aralığında bir artış göstermektedir. Ancak bu durum turizmin her alanında olduğu gibi sezonuna göre değişkenlik göstermektedir. Zaman zaman firmalar arasında da rekabet oluşmasından dolayı fiyatlar aşağı yukarı değişkenlik göstermektedir.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Fiyatları 2021 yılı itibariyle Uçuş – Gopro – 360 derece camera dahil 700 – 750 TL aralığında fiyatlandırılmaktadır.
Tabi sadece Uçuş isteyenler 400-500 TL bandında uçabilirler.

* * * * * * * * * * * * *  * * * * * * ** **********
Seyyahdefteri Güvencesiyle tecrübelerine güvendiğimiz Uçuş Pilotu arkadaşlarımız ile çok indirimli fiyatlar ile Yamaç Paraşütü uçuşlarımız bulunuyor.

Seyyahdefteri Güvencesiyle sizlere yamaç paraşütü konusunda yardımcı olmak adına Fethiye Babadağ’da uzun yıllar yamaç paraşütü yapan arkadaşımız ile hizmet vermekteyiz. @seyyahdefterii instagram adresimizden bizlere ulaşarak yamaç paraşütü Fiyatımız hakkında Detaylı bilgi alabilir ve  rezervasyon yaptırabilirsiniz.

OKUMALISIN  Marmaris Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir - Muğla Gezilecek Yerler?

******************************************

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR
 1. Fatma dedi ki:

  Fiyat bilgisi detayı iyi olmuş, elinize sağlık

 2. Cem dedi ki:

  500 lira gibi para verip üstüne 150 lira video ve fotoğrafa çok fazla turist döviz anlarım ama bari yerliye bu kadar olmasa.

  1. Seyyah Çağlar dedi ki:

   Aynen bu konuya bir çözüm getirilmelidir. Yerli turist bu nimetlerden çok fazla faydalanamıyor

 3. Emre dedi ki:

  asgari ücretin 2020 tl olduğu bir ülkede 500 tl fiyat çok yüksek. Yoğun sezon dışındaki dönemlerde fiyatın değişmesi gerektiğini düşünüyorum.