Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatı 2024 Yılı – Babadağ / Ölüdeniz

 Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatı 2024 Yılı – Yamaç Paraşütü Kaç Metreden yapılıyor? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatı 2024 Yılı – Babadağ / Ölüdeniz

 Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatı 2024 Yılı – Yamaç Paraşütü Kaç Metreden yapılıyor? Pist Uzunlukları? Uçuş Süresi? Kaç Yaşındakiler Uçuş Yapabilir? Uçuş Fiyatlarına Görüntü & Video Dahil mi? Uçuş Esnasında Nelere Dikkat etmeliyiz?  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatı 

         Yamaç Paraşütü Hakkında Kısa Bilgiler       

Ülkemizde ilk olarak Yamaç Paraşütü 1990 yılında Fethiye – Babadağ pistinden yapılmaya başlanmıştır. Bu tarihten beri anılan aktivite ülke genelinde en yoğun olarak Ölüdeniz de yer alan Babadağ pistinden yapılmaktadır.

Babadağ’da bulunan 1200 mt, 1700 mt, 1800 mt ve 1900 mt pistleri bulunmaktadır. Fethiye Ölüdeniz’de yılın 12 ayında da Babadağ zirvesinden uçuş imkânı bulunmaktadır.

Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatı

Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatı

Babadağ 1200 Pisti: Bu pist özellikle kış mevsiminde kullanılmaktadır. Bu pistten yapılan uçuşlarda havada kalma süreniz diğerlerine göre biraz daha kısadır.

Babadağ 1700 Pisti: Bu pist Babadağ’ın güney yönünde bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında en sık kullanılan pist burasıdır.

Babadağ 1800 Pisti: Bu pist diğer pistlere daha az kullanılmaktadır. Kuzey kısmında bulunan pist rüzgâr yönlerine göre tercih edilmektedir.

Babadağ 1969 Pisti: Bu pist Babadağ’ın en yükseğidir. Buradan atlayış ortalama 45 dk civarında sürmektedir.

Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatı

Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatı

Bayan Uçuş Pilotu Var mı?

Evet var. Erkek pilotlar olduğu gibi bayan yamaç paraşütü pilotu da bulunmaktadır. Uçmak isteyen bayan yolcular isteğe bağlı olarak bayan pilot talep edebilmektedir. İsteyen Çiftler için aynı anda başlayan uçuşlarla yan yana uçabilme imkânı bulunmaktadır.

Uçuş ile Alakalı Bazı cevaplar şöyle….

 • 18 Yaşını Dolduran herkes uçuşa katılabilir?
 • Maximum ağırlık 100 kilodur.
 • Uçuş Süresi 25-30 dakika sürmektedir.
 • Piste isterseniz Teleferikle çıkma imkanına sahipsiniz.

Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları her yıl %15 – 20 aralığında bir artış göstermektedir. Ancak bu durum turizmin her alanında olduğu gibi sezonuna göre değişkenlik göstermektedir. Zaman zaman firmalar arasında da rekabet oluşmasından dolayı fiyatlar aşağı yukarı değişkenlik göstermektedir.

– Yamaç Paraşütü Fiyatı… 150$ TL
– Fotoğraf ve Video………. 30$ TL 

NOT: Acentalar Fiyatları Dolar üzerinden yaptığı için güncel fiyat ile hesaplamalısınız.

  Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatı 2024 Yılı  

♠ ♠ ♠ Seyyahdefteri Güvencesiyle sizlere Yamaç Paraşütü yapmanızda yardımcı olmak adına, Uçuş tecrübesine güvendiğimiz Yamaç Paraşütü Uçuş Pilotu arkadaşımız ile  sizlere uygun fiyat imkanı sunmaktayız. YAPMANIZ GEREKEN….

✅ Seyyahdefteri ✅ Güvencesiyle sizlere yamaç paraşütü konusunda yardımcı olmak adına Babadağ’da uzun yıllar yamaç paraşütü yapan arkadaşımız ile hizmet vermekteyiz. İsterseniz de @seyyahdefterii adresimizden bizlere ulaşarak yamaç paraşütü Fiyatlarımız ve Uçuş hakkında Detaylı bilgi alabilir ve  rezervasyon yaptırabilirsiniz.

***********************************************************

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Fiyatı 2024 yılı 

Muğla Yamaç Paraşütü Fiyatı 2024 yılı 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Fatma dedi ki:

  Fiyat bilgisi detayı iyi olmuş, elinize sağlık

 2. Cem dedi ki:

  500 lira gibi para verip üstüne 150 lira video ve fotoğrafa çok fazla turist döviz anlarım ama bari yerliye bu kadar olmasa.

  1. Seyyah Çağlar dedi ki:

   Aynen bu konuya bir çözüm getirilmelidir. Yerli turist bu nimetlerden çok fazla faydalanamıyor

 3. Emre dedi ki:

  asgari ücretin 2020 tl olduğu bir ülkede 500 tl fiyat çok yüksek. Yoğun sezon dışındaki dönemlerde fiyatın değişmesi gerektiğini düşünüyorum.