Fethiye’de Bulunan Tabiat Parkları – Doğal Güzellikler – Muğla

Fethiye’de Bulunan Tabiat Parkları – Doğal Güzellikler – Muğla

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Fethiye’de Bulunan Tabiat Parkları – Doğal Güzellikler – Fethiye Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                    Fethiye Tabiat ve Doğa Parkları               

                          1- Ömer Eşen Tabiat Parkı                         

Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı yanıklar bölgesi olarak bilinen yerde bulunan bu Tabiat Parkı, Ağaçlar arasında bu yemyeşil bir yerdir. Bu Alanda, piknik yapabilir, Doğa yürüyüşü yapabilir veya uzanıp güneşin keyfinin çıkartabilirsiniz.

2003 yılında 4 hektarlık bir alan üzerinde Mesire yeri amaçlı olarak yapılmıştır. Eskiden burada Orman Bölge Müdürlüğünün Eğitim Merkezi olarak hizmet veren bir bina varmış, Bu bina, günümüzde içerisinde Restoran ve konaklama amaçlı ahşap yapı ile konaklama hizmeti vermektedir.

Ömer Eşen Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ..

                     2- Katrancı Koyu Tabiat Parkı                          

Katrancı Koyu ve Kızlar koyu şeklinde iki ayrı koydan oluşan bu yer, Hem denize girme imkânı hem de doğa ile iç içe Çadır kurarak kamp yapma imkânı sunmaktadır. İki Koy’ ada giriş ücreti vererek giriş yapabiliyorsunuz. 1. Koy genellikle günübirlik gelip denize girmek için gelenlerin olduğu yer, 2. Koy ise, Genellikle kamp kurmak için gelenlerin olduğu yer olarak göze çarpıyor.

1.Koy’un kalabalık olduğunu belirtmek isteriz. Koy, kum-Çakıl karışımıdır. Sığ olması sebebiyle çocuklu ailelerin rahatça girip dolaşabileceği bir yerdir. Bu koyda ayrıca Ağaçların altında piknik yapabileceğiniz masalar bulunuyor. Ama içeride 5 dakika yürüyüp bir köprü geçince ikinci koya geliyorsunuz. Daha sakin, az kalabalık olan bir koy sizi bekliyor. 2. Koy ’da kamp yapanları göreceksiniz. Kamp yeri hakkında alt kısımda Kamp alanı hakkında bilgiler vereceğiz.

 Ayrıca günübirlik piknik yapmak isteyenlerin uğrak noktalarından olan Katrancı Tabiat Parkı özellikle Temmuz – Ağustos aylarında çok fazla yoğunluk olmaktadır.

Katrancı Koyu Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ..

                        3- Yeşil Vadi Doğa Park                                    

Fethiye ilçesi Yanıklar Köyün ’de bulunan Türkiye’de ki en güzel en farklı kamp alanlarından bir tanesidir. Fethiye ilçe merkeze 20 km uzaklıktadır. Ağaç dalları ve su üstüne kurulan kamp çadırlarıyla ziyaretçilerine farklı bir tatil imkânı sunuyor.

Doğa tutkunları için 3 ila 10 metre arası yüksekteki ağaç dallarına ve su üstüne çelik halatlarla kamp çadırı kurulup kamp yapılan bir yerdir. Ahşap merdivenlerle çadırın bulunduğu platforma çıkıyorsunuz. Ağaç dallarında sallanan çadırda konaklayıp doğayla baş başa kalma fırsatı bulunmaktadır. Yanıklar Çayı üzerine kurulan ahşap platformlarda dinlenme fırsatı veren vadi, doğal havuzlarıyla da gelen ziyaretçilerine serinleme imkânı sunmaktadır. Muazzam bir doğa ortamı şok etkisi yaratan ferah bir suyu ve bol oksijenli havasıyla görülmeye değer bir yerdir.

 Yeşil Vadi Doğa Park Nerede – Nasıl Gidilir – Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ..

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.