Feza Gürsey Bilim Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ankara

Feza Gürsey Bilim Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ankara

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Feza Gürsey Bilim Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                    Bilim Merkezi Hakkında Bilgiler               

Bilim Merkezi, Ankara ilinin Altındağ ilçesinde Altınpark içerisinde bulunmaktadır. Bilim Merkezi, Öğrencilerin eğlenceli bir ortamda bilimin temel prensiplerini öğrenmesi için kurulmuş bir tesistir. 1993 yılında açılan Feza Gürsey, Türkiye’nin Üç Bilim Merkezinden birisidir.

Bilim Merkezi içerisinde, Yaklaşık 50 deney ve sergi birimi, bilim gösterileri, bilim sergisi, bilim atölyeleri, bilim tiyatroları ve ek olarak 7D Sinema filmleri, Güneş Gözlemi ve Özel Kutlama alanları ile 60’tan fazla etkinliğin olduğu okul dışı eğitim ortamıdır.

Öğrencilere, Günlük hayattaki çevre bilinci, teknoloji ve matematik ile haşır neşir olma, bilimsel sorgulama ve eleştirel düşünme için gerekli davranışları geliştirme imkânı sunmaktadır. Yani kısaca, eğlenerek öğrenme imkânları bulunmaktadır.

           Feza Gürsey Bilim Merkezi Giriş Ücreti         

Feza Gürsey Bilim Merkezi 2022 Yılı Giriş Ücreti

Giriş Ücreti, Öğrenci / Öğretmen 6 TL, Tam 8 TL

0-6 Yaş ÜCRETSİZDİR.

                         Açılış – Kapanış Saatleri                          

Haftanın yedi günü Saat 08.00 – 18.00 arası açıktır.

                          İletişim Bilgileri                                        

Adres: Altınpark, 06140, Şehit. Ömer Halisdemir Bulvarı No:154 Altındağ – Ankara

Telefon: (0312) 317 99 19

       Feza Gürsey Bilim Merkezi’ne Nasıl Gidilir?     

Bilim Merkezi, Ankara ilinin Altındağ ilçesinde Altınpark içerisinde bulunmaktadır, Şahsi aracı ile gelecekler, Aydınlıkevler ’de bulunan Altınpark istikametinde gelmelidirler.

Toplu Taşıma ile Gelecekler, Kızılay-Sıhhiye-Ulus duraklarından 413 Altınpark otobüslerine binip son durakta inerek Altınpark’ın 23 Nisan kapısından giriş yapıp bilim merkezine gidebilirler.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments