Feza Gürsey Bilim Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir?

Feza Gürsey Bilim Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Feza Gürsey Bilim Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir? –  Ankara Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Feza Gürsey Bilim Merkezi Hakkında;

Feza Gürsey Bilim Merkezi, Ankara ilinin Altındağ ilçesinde Altınpark içerisinde bulunmaktadır. Bilim Merkezi, Öğrencilerin eğlenceli bir ortamda bilimin temel prensiplerini öğrenmesi için kurulmuş bir tesistir. 1993 yılında açılan Feza Gürsey, Türkiye’nin üç bilim merkezinden birisidir.

Bilim Merkezi içerisinde, Yaklaşık 50 deney ve sergi birimi, bilim gösterileri, bilim sergisi, bilim atölyeleri, bilim tiyatroları ve ek olarak 7D Sinema filmleri, Güneş Gözlemi ve Özel Kutlama alanları ile 60’tan fazla etkinliğin olduğu okul dışı eğitim ortamıdır.

Öğrencilere, Günlük hayattaki çevre bilinci, teknoloji ve matematik ile haşır neşir olma, bilimsel sorgulama ve eleştirel düşünme için gerekli davranışları geliştirme imkânı sunmaktadır. Yani kısaca, eğlenerek öğrenme imkânları bulunmaktadır.

Feza Gürsey Bilim Merkezi Giriş Ücreti;

Giriş Ücreti, Öğrenci / Öğretmen 6 TL, Tam 8 TL

Feza Gürsey Bilim Merkezi Açılış – Kapanış Saatleri;

Haftanın yedi günü Saat 08.00 – 17.00 arası açıktır.

Feza Gürsey Bilim Merkezi İletişim Bilgileri;

Adres: Altınpark, 06140, Şehit. Ömer Halisdemir Bulvarı No:154 Altındağ – Ankara

OKUMALISIN  Uzungöl Nerede - Nasıl Gidilir? Uzungöl Gezi Rehberi

Telefon: (0312) 317 99 19

Feza Gürsey Bilim Merkezi’ne Nasıl Gidilir;

Feza Gürsey Bilim Merkezi, Ankara ilinin Altındağ ilçesinde Altınpark içerisinde bulunmaktadır, Şahsi aracı ile gelecekler, Aydınlıkevler ’de bulunan Altınpark istikametinde gelmelidirler.

Toplu Taşıma ile Gelecekler, Kızılay-Sıhhiye-Ulus duraklarından 413 Altınpark otobüslerine binip son durakta inerek Altınpark’ın 23 Nisan kapısından giriş yapıp bilim merkezine gidebilirler.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.