Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?
1.056
A+
A-

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Fildişi Sahili Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir Fildişi Sahili Büyükelçiliği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği Hakkında Bilgiler

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Fildişi Sahili Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır.  Fildişi Sahili Büyükelçiliği’nin görevi, Ülkemiz ile Fildişi Sahili ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, Fildişi Sahili’ne gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

         Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği Nerede?        

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtindeki İlkadım Sokak’ta bulunmaktadır.

 Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri 

Hafta içi Her gün saat 09.00 – 16.00 Saatleri arasında açıktır.

Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Adres: Reşit Galip Caddesi, İlkadım Sokağı, No: 3 Gaziosmanpaşa / ANKARA

Tel: +90 312  448 18 40

Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir?

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtindeki İlkadım Sokak’ta bulunmaktadır.

Fildişi Sahili Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Papazınbağı durağında inip, daha sonra İlkadım sokağında ilerlediğiniz zaman Elçilik binasına ulaşacaksınız.

Demiryolu ile gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Kızılay’a gelmelisiniz. Buradan Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Papazınbağı durağında inip, daha sonra İlkadım sokağında ilerlediğiniz zaman Elçilik binasına ulaşacaksınız. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 10 dakika içerisinde gidebilişiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra sizi iki güzergâh bekliyor;

1.Yol,  Kuğulu Park olarak bilenen yerden köprü altına girerek devam ediniz. Cinnah Caddesi olarak bilinen yola sapacaksınız, buradan dik yokuştan sonuna kadar, Atakule’ye kadar devam ediniz. Atakule’den sola doğru dönerek Çankaya Caddesi boyunca devam ediniz. Bu yol üzerinde 2. Işıklardan sola doğru Reşit Galip Caddesine doğru dönünüz. Yokuş aşağı inilen bu yolda İlkadım Sokak üzerinde bulunmaktadır.

2.Yol, Kuğulu park olarak bilinen yerdeki ışıklardan sola dönünüz, daha sonra ilk sağa doğru (karum alışveriş merkezine doğru) dönerek yokuş yukarı devam ediniz. Bu yolun devamında yol ayrımı bulunuyor. Siz sola doğru(Turan emeksiz caddesine doğru) Gaziosmanpaşa yoluna doğru devam ediniz. Bu yolun devamı sola doğru dönmektedir. Bu cadde Filistin Caddesidir(Macaristan Caddesi). Uzun bir cadde olan Filistin caddesinin sonuna kadar ilerleyiniz. Caddenin en sonundan sağa döndükten sonra yola devam edin ve 1 veya 2. Sağda İlkadım Sokak tabelası göreceksiniz. Buradan sağa doğru dönerek elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Papazınbağı durağında inip, daha sonra İlkadım sokağında ilerlediğiniz zaman Elçilik binasına ulaşacaksınız.

Metro ile gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar-Çankaya yönüne giden önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Papazınbağı durağında inip, daha sonra İlkadım sokağında ilerlediğiniz zaman Elçilik binasına ulaşacaksınız.

Navigasyon ile gitmek isterseniz, altta yerleştirdiğimiz Harita yardımıyla rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.