Finlandiya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Finlandiya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Finlandiya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir Finlandiya Büyükelçiliği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Finlandiya Ankara Büyükelçiliği Hakkında Bilgiler

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Finlandiya Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır Finlandiya Büyükelçiliğinin görevi, Ülkemiz Finlandiya arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, Finlandiya Ülkesine gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

          Finlandiya Ankara Büyükelçiliği Nerede?          

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Çankaya Caddesi Beyaz Zambaklar Sokak üzerinde bulunmaktadır.

  Finlandiya Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri   

Büyükelçilik Çalışma Saati;  Pazartesi – Cuma: 08:30-12.00 – 13.00-15:00 saatleri arasında hizmeti vermektedir.

Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

  Finlandiya Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri   

Adres: Beyaz Zambaklar Sokağı No:44,  Gaziosmanpaşa / Ankara

Tel: +90 312 457 44 00

   Finlandiya Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir?   

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Çankaya Caddesi Beyaz Zambaklar Sokak üzerinde bulunmaktadır.

Finlandiya Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz.

Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 408-413 otobüslerine binerek Abc Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak bilinen yerde inerek Beyaz Zambaklar Sokakta Elçilik binasını göreceksiniz.

Yâda Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 391 Nolu Doğantepe otobüsüne binerek Nene Hatun Caddesinin sonunda inip Çankaya Caddesine çıkıp sağa doğru döndüğünüzde az ileride Beyaz Zambaklar Sokakta bulunuyor. Elçilik binası göreceksiniz.

Demiryolu ile gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Kızılay’a gelmelisiniz. Buradan Kalkan 408-413 otobüslerine binerek Abc Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak bilinen yerde inerek Beyaz Zambaklar Sokakta Elçilik binasını göreceksiniz. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 20 dakika içerisinde gidebilişiniz. Ya da yine bu yöne giden 391 Nolu Doğantepe otobüsüne binerek Nene Hatun Caddesinin sonunda inip Çankaya Caddesine çıkıp sağa doğru döndüğünüzde az ileride Beyaz Zambaklar Sokakta bulunuyor. Elçilik binası göreceksiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra sizi iki güzergâh bekliyor;

 1.Yol,  Kuğulu Park olarak bilenen yerden köprü altına girerek devam ediniz. Cinnah Caddesi olarak bilinen yola sapacaksınız, buradan dik yokuştan sonuna kadar, Atakule’ye kadar devam ediniz. Atakule’den sola doğru dönerek Çankaya Caddesi boyunca devam ediniz. Bu yolun devamında Beyaz Zambaklar Sokak yol ayrımından dönerek elçilik binasına gidebilirsiniz.

2.Yol, Kuğulu park olarak bilinen yerdeki ışıklardan sola dönünüz, daha sonra ilk sağa doğru ( karum alışveriş merkezine doğru) dönerek yokuş yukarı devam ediniz. Bu yolun devamında yol ayrımı bulunuyor.

-İster İran Caddesinden yukarıya doğru devam edip Çankaya Caddesinden sola döndükten sonra Beyaz Zambaklar Sokağına girdiğinizde Elçilik binasını göreceksiniz.

-İster Turan Ekmeksiz Caddesi-Filistin Caddesi ve devamında Nene Hatun Caddesinden devam ederek Çankaya Caddesine doğru gidip yolun sonundan sağa dönüp Beyaz Zambaklar Sokağına girdiğinizde Elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

Kücükesat Tarafından gelecekseniz eğer. Nene Hatun Caddesinden gelerek Çankaya Caddesinden sağa dönüp Beyaz Zambaklar Sokağa tekrar dönerek elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 408-413 otobüslerine binerek Abc Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak bilinen yerde inerek Beyaz Zambaklar Sokakta Elçilik binasını göreceksiniz.

Yâda Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 391 Nolu Doğantepe otobüsüne binerek Nene Hatun Caddesinin sonunda inip Çankaya Caddesine çıkıp sağa doğru döndüğünüzde az ileride Beyaz Zambaklar Sokakta bulunuyor. Elçilik binası göreceksiniz.

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek, Bakanlıklar-Çankaya yönüne Giden 408-413 otobüslerine binerek Abc Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak bilinen yerde inerek Beyaz Zambaklar Sokakta Elçilik binasını göreceksiniz.

Yâda Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 391 Nolu Doğantepe otobüsüne binerek Nene Hatun Caddesinin sonunda inip Çankaya Caddesine çıkıp sağa doğru döndüğünüzde az ileride Beyaz Zambaklar Sokakta bulunuyor.

Navigasyon ile gitmek isterseniz, altta yerleştirdiğimiz Harita yardımıyla rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments