Fıstık Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – GAZİANTEP

Fıstık Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – GAZİANTEP

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Fıstık Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Fıstık Parkında Neler Yapılır?  Bu konular hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Fıstık Parkı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Antep fıstığı Araştırma Enstitüsü’nün bulunduğu yere Belediye Tarafından yapılan bir düzenleme ile Park Haline getirildi. Fidanlık Mahallesi içerisinde yapılan bu yer yaklaşık 55 bin metrekare civarındadır.

Fıstık Parkı’nın belirli bir kısmında Fıstık Araştırma Enstitsü tarafından araştırma geliştirme için ağaçlandırma çalışmaları yapılmış. Fıstık Ağaçları, Badem Ağaçları ve Meyve ağaçları bulunuyor.

Parkın geri kalan kısmında Çocuklar için oyun parkları, Sosyal alanlar, Yürüyüş yerleri, Fıstık Tanesi şeklinde Sergi ve Müze salonu, Kafeteryalar ve Çeşitli binalar bulunuyor. Gaziantep ilinde özellikle yaz akşamları çıkıp gezebileceğiniz yemyeşil bir alandır.

Fıstık Parkında birde Müze binası yapımı tamamlanıyor, Burada Fıstık ve fıstığa dair her şeyi bulabilirsiniz. Fıstığın yaş, Kuru, Kabuklu, Kabuksuz olmak üzere bir çok çeşidi ile Fıstıktan elde edilen ürünler sergilenecektir. Ayrıca burada fıstık satın alabileceğiniz stantlarda bulunuyor.

                          Fıstık Parkı Giriş Ücreti                                 

Park’a Giriş Ücreti Bulunmuyor.

                           Fıstık Parkı’na Nasıl Gidilir?                        

Fıstık Parkı, Eski  Antep Fıstığı araştırma Enstitüsünün olduğu yerde, Fidanlık mahallesi olarak bilinen yerde bulunuyor. İster kendi aracınız ile gelin ister  toplu taşıma aracı ile gelin ulaşımı oldukça kolaydır.

Otobüs  ile Gelecekler, Binevler Semtinde bulunan Sanko Park Alışveriş merkezine giden araçlara binerek kolayca ulaşabilirsiniz. Navigasyon ile gelmek isterseniz eğer, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz.

Adres:  Öğretmenevleri, Ahmet Turan Ertuğ Caddesi  No:8  Şahinbey-Gaziantep

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.