Florya Atatürk Ormanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İSTANBUL

Florya Atatürk Ormanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İSTANBUL

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Florya Atatürk Ormanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti Ne Kadar? Kamp Yapılır mı? Mangal Yapılır mı? Ateş Yakmak Serbest mi? Piknik Yapılacak Alanlar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Atatğrk Ormanı, İstanbul ilinin Bakırköy ilçesi sınırları içerisindedir. Florya semtinde yer almaktadır. Bakırköy ilçesine bağlı Şenlikköy ve Basınköy Mahalleleri arasında yer almaktadır. 1937 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün emri ile ağaçlandırılmaya başlanmış ve o dönemlerde başlatılan çalışmalar zamanla böyle muhteşem bir alanın ortaya çıkmasına vesile olmuştur.

Talimat bizzat Atatürk tarafından geldiği için bu yeşil alan, ilerleyen dönemlerde Atatürk Ormanı olarak anılmaya başlanmıştır. Birçok etkinlik yapmanıza müsait olan bu mekân dinlenirken veya vakit geçirirken oldukça keyif alacağınız bir nokta diyebiliriz.

            Florya Atatürk Ormanı’nda Neler Yapılır?        

Park içerisinde yürüyüş, koşu ve bisiklet sürmek gibi spor faaliyetleri yapabilirsiniz. Burada çocuk oyun alanları bulunmaktadır. Bu sayede çocuklu aileler oldukça eğlenceli vakit geçirmektedir. Burada mangal ve semaver yakmak yasaktır. Eğer piknik yapmak istiyorsanız piknik sepetinizi hazırlayıp gelebilirsiniz. Alan içerisinde büfe ve kafe olmadığı için ihtiyaçlarınızı alıp gelmenizi tavsiye ederim. Özellikle hafta sonları biraz kalabalık olmaktadır.

Engelli araçları dışında orman içerisine araç alınmamaktadır. Aracınızı girişte bulunan İspark otoparkına bırakıyorsunuz. Park içerisine bisiklet ile girmek serbesttir.

Kamp Yapmak – Ateş Yakmak Yasaktır.

             Florya Atatürk Ormanı Giriş Ücreti             

Giriş ÜCRETSİZDİR.

Not: Otopark ücreti dışında herhangi bir giriş ücreti ödenmemektedir.

               Florya Atatürk Ormanı Nerede?                   

İstanbul ilinin Bakırköy ilçesi sınırları içerisindedir. Florya semtinde yer almaktadır. Bakırköy ilçesine bağlı Şenlikköy ve Basınköy Mahalleleri arasında yer almaktadır.

        Florya Atatürk Ormanı’na Nasıl Gidilir?    

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Florya – Yeni Bosna arasında işleyen 73B- 73Y-BN1- BN2 otobüslerine binerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Minibüs veya Dolmuş ile gelmek isteyenler ise TAKSIM – FLORYA arasında sefer düzenleyen araçlara binebilirler.

Hususi araç ile gelmek isteyenler ise E-5 veya sahil yolu üzerinden Florya tabelalarını takip ederek rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.