Florya Güneș Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2023 – İstanbul

Florya Güneș Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2023 – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Florya Güneș Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong – Giriş Ücretleri ve Plajın İmkanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                      Florya Güneș Plajı Nerede?                       

Florya Güneş Plajı, İstanbul ilinin Avrupa yakasında Bakırköy semtinde bulunan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen bir plajdır. Güneş Plajı, Yaz aylarında konumundan dolayı en fazla rağbet gören plajlardan birisidir desek yanlış olmaz, yaz aylarında özellikle hafta sonları çok kalabalık olmaktadır. 800 metre uzunluğundaki plajın Denizi sığ ve zaman zaman da yosunlu olduğu görülüyor. Yosun konusunu çok dert etmiyorsanız, ince kumlu sahili yer yer çakıllı plajıyla güzel bir yerdir.

Florya Güneş Plajı’nda 2 adet cankurtaran kulesi, 1500 adet şezlong,1500 adet şemsiye, 42 adet WC, 234 adet soyunma kabini, 48 adet duş,  2 adet büfe, 228 adet emanet dolabı ve 300 araçlık otopark alanı bulunuyor. Plaj’da plaj voleybolu oynayabileceğiniz alan bulunuyor. Dj eşliğinde müzik keyfi imkânı bulunuyor.

         Florya Güneș Plajı Giriş Ücreti 2023 Yılı            

Plaja Giriş Ücreti kişi başı 50 TL

Öğrenci……………………. 25 TL.

0-7 yaş ise ücretsiz yararlanabiliyor.

Giriş ücretinin içinde şezlong, şemsiye, soyunma kabinleri, duş ve tuvalet alanlarından yararlanıyorsunuz. Şunu da belirtmek isterim emanet kasa var kiralamak isterseniz.

Giriş Ücretini İstanbul Kart ile ödeyebiliyorsunuz..

              Florya Güneș Plajı’na Nasıl Gidilir?                   

İstanbul’un Avrupa yakasında Bakırköy semtinde Florya Akvaryum ve Florya AVM’ye yakın bir konumdadır.

Florya Güneş Plajı’na Otobüs ile Nasıl Gidilir?

Bakırköy Florya otobüslerine ya da Yenibosna dan kalkan dolmuşları kullanarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da Metrobüs ile Florya durağında inip minibüs ile kolayca gidebilirsiniz.

Florya güneş Plajı yakınında Geçen Otobüs Hatları; 73B – 73F – 73Y – BN1 Otobüs Hatlarıyla ulaşabilirsiniz.

Florya Güneş Plajı’na Marmaray ile Nasıl Gidilir?

Marmaray’ın Florya durağında inerek sahile doğru yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Florya Güneş Plajı’na gitmek için, Avrupa yakasına geçtikten sonra Zeytinburnu-Avcılar güzergâhı boyunca giden E5 yolunu kullanabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Servet Akkilim dedi ki:

  Florya güneş plajının öğrenci ve normal giriş ücretleri hakkında bilgi almak istiyorum

  1. Seyyah Çağlar dedi ki:

   ücret bilgileri yazımızın içersin de mevcuttur

   1. bilal dedi ki:

    Şuanlik ne kadar

 2. İlknur dedi ki:

  Güzel yere benziyor şezlong vs ücretsiz olması guzel sadece giriş ücretli bu arada güncel büfe ürün fiyatlarını paylaşılmasını