Florya Güneș Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Florya Güneș Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Florya Güneș Plajı Nerede-Nasıl Gidilir? – İstanbul Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Florya Güneș Plajı Nerede?

İstanbul’un Avrupa yakasında Bakırköy semtinde bulunan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen girişi ücretli bir plajdır.

Florya Güneș Plajı Hakkında;

Florya Güneş Plajı, Yaz aylarında konumundan dolayı en fazla rağbet gören plajlardan birisidir desek yanlış olmaz, yaz aylarında özellikle hafta sonları çok kalabalık olmaktadır.800 metre uzunluğundaki plajın Denizi sığ ve zaman zaman da yosunlu olduğu görülüyor. Yosun konusunu çok dert etmiyorsanız, ince kumlu sahili yer yer çakıllı plajıyla güzel bir yerdir.

Florya Güneş Plajı’nda 2 adet cankurtaran kulesi, 1500 adet şezlong,1500 adet şemsiye, 42 adet WC, 234 adet soyunma kabini, 48 adet duş,  2 adet büfe, 228 adet emanet dolabı ve 300 araçlık otopark alanı bulunuyor. Florya Güneş Plajı’nda plaj voleybolu oynayabileceğiniz alan bulunuyor. Dj eşliğinde müzik keyfi imkânı bulunuyor.

Florya Güneș Plajı Giriş Ücreti;

Plaja giriş ücreti kişi başı 20 TL,

Öğrenciler için ise 15 TL.

0-7 yaş ise ücretsiz yararlanabiliyor.

OKUMALISIN  Balıklıgöl Nerede - Nasıl Gidilir?

Giriş ücretinin içinde şezlong, şemsiye, soyunma kabinleri, duş ve tuvalet alanlarından yararlanıyorsunuz. Şunu da belirtmek isterim emanet kasa var kiralamak isterseniz.

Florya Güneș Plajı’na Nasıl Gidilir;

İstanbul’un Avrupa yakasında Bakırköy semtinde bulunan bu plaja gitmek için, Avrupa yakasına geçtikten sonra Zeytinburnu-Avcılar güzergâhı boyunca giden E5 yolunu kullanabilirsiniz.

Otobüsle Gidecekler; Bakırköy Florya otobüslerine ya da Yenibosna dan kalkan dolmuşları kullanarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da Metrobüs ile Florya durağında inip minibüs ile kolayca gidebilirsiniz.

73B-73F-73Y-BN1 Otobüs Hatlarıyla ulaşabilirsiniz.

Trenle gidecekler Florya durağında inerek kısa bir yürüme mesafesinde ulaşabilirler.

Marmaray ile gelmek isteyenler, Florya durağında inerek sahile doğru yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR
  1. Servet Akkilim dedi ki:

    Florya güneş plajının öğrenci ve normal giriş ücretleri hakkında bilgi almak istiyorum

    1. Seyyah Çağlar dedi ki:

      ücret bilgileri yazımızın içersin de mevcuttur