Gaga Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – Fatsa – ORDU

Gaga Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – Fatsa – ORDU

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Gaga Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Kahvaltı – Piknik Alanları hakkında bilgiler vereceğiz.

                                Gaga Gölü Nerede?                             

Gaga Gölü, Ordu İlinin Fatsa ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Fatsa İlçe merkezine 10 km uzaklıkta Örencik köyü sınırları içinde yer almaktadır. 60 dekarlık bir alanı kaplayan Gaga Gölü, Bolaman Irmağı ile batısındaki Yassıtaş mevkisi arasında yaklaşık 6 km’lik bir alanı etkileyen heyelan sonucu, yapıyı oluşturan yüzeyde oluşmuştur.

Çevresi fındık ağaçları ile çevrili olan Gaga Gölü kartpostallık bir görüntüye sahiptir. Göl içinde kerevit, sazan ve kadife balığı yetişmektedir. Göl, doğal sit alanı ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Gölde bulunan ördek ve kazlar güzel manzaraya renk katmaktadır. Ayrıca bu kuşları besleyebilirsiniz.

Göl içerisinde 4 tür balık yaşadığı bilinmektedir. Gaga Gölünün tam ortasında kilise adası olarak adlandırılan bir adacık bulunmaktadır. Rivayete göre gölün bulunduğu yerde bir kilise varmış bu kilise ileriki zamanlarda bulunduğu yere çökmüş. Gölün ortasındaki adanın altı kiliseymiş. Geçmişte gölün suyunu boşaltamaya çalışmışlar ama iş makineleri falan devrilmiş ve suyu boşaltamamışlar.

                          Gaga Gölü’ne Nasıl Gidilir?                    

Gaga Gölü, Ordu İlinin Fatsa ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Fatsa İlçe merkezine 10 km uzaklıkta Örencik köyü sınırları içinde yer almaktadır. Ordu il merkezine 33 km dir.

Gaga Gölüne ulaşım kara yolu ile sağlanmaktadır. Hususi aracınızla tabelaları takip ederek rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.