Galatasaray Hamamı Nerede – Nasıl Gidilir?

Galatasaray Hamamı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Galatasaray Hamamı Nerede – Nasıl Gidilir? – İstanbul Gezilecek Yerler? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Galatasaray Hamamı Hakkında;

Galatasaray Hamamı, İstanbul ilinin Beyoğlu İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Galatasaray semtinde, İstiklal Caddesi üzerinde yer alır.

Galatasaray Hamamı Ne Zaman Yapıldı? Kim Yaptı?

Galatasaray Hamamı 1481 yılında Sultan II. Beyazıt tarafından inşa ettirilmiş. Galatasaray Hamamı, Galatasaray Külliyesi içerisinde yer alıyor.

Galatasaray Hamamı’nın yapımı gizemli bir hikayesi bulunmaktadır. Sultan Beyazıt, dönemin şu anki Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Hamamı’nın yer aldığı arsada gezdiği sırada zamanın saygın kişilerinden birisi olan Gül Baba’ya ait bir kulübe gözüne çarpıyor. Ve burada Gül Baba ile tanışıp bir dileği olup olmadığını soruyor. Gül Baba ise bu arsaya yüzyıllara hükmedecek ve içerisinde büyük bir mektep ve büyük kubbeli bir hamam bulanacak bir külliye yapılmasını istiyor. Sultan Beyazıt bu dileği aynen kabul ediyor ve 1481 yılında külliyeyi inşa ettiriyor.

Geçmişteki özelliğini hala korumaya devam eden Galatasaray Hamamı, gün geçtikçe daha çok ilgi görmüş ve önem kazanmıştır. Aynı zamanda turistlerin ilgisini çekmekle birlikte birçok ziyaretçiye hizmet vermektedir. Gül Baba’nın yatırı da halen külliye içinde bulunuyor.

Galatasaray Hamamı Açılış Saatleri

Galatasaray Hamamı, hamam kültürünü ve hamam sefasını yaşamak isteyenler için İstanbul’da gidilmesi tavsiye edilen yerlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Hamam her gün 07.00 ile 22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Rezervasyon yaparak gitmenizi tavsiye ederim.

OKUMALISIN  Saklı Göl Evleri Nerede – Nasıl Gidilir?

Adres: Turnacıbaşı Sok. No:24, İstiklal Caddesi, Galatasaray – Beyoğlu

Telefon: 0212 252 42 42

Galatasaray Hamamı Nerede?

Galatasaray Hamamı, İstanbul ilinin Beyoğlu İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Galatasaray semtinde, İstiklal Caddesi üzerinde yer alır.

Galatasaray Hamamı Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler, 129T, 29D, 35C, 42T, 54E, 70KY, 74A otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler. Ayrıca buraya gelmek isteyenler Metro M2 ve Marmaray hattına binerek gelebilirler. Dolmuş ile gelmek isteyenler, TAKSIM- FLORYA, DOLMUŞ: D-31, DOLMUŞ: D-61, TAKSIM- YEŞILKÖY binerek ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.