Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa / Doğal Güzellikler / Galip Demirel Çınar Park Nerede – Nasıl Gidilir?

Galip Demirel Çınar Park Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Galip Demirel Çınar Park Nerede – Nasıl Gidilir? Malatya Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Galip Demirel Çınar Park (Tarihi Çınar Ağacı Rekreasyon Alanı)

Galip Demirel Çınar Park (Tarihi Çınar Ağacı Rekreasyon Alanı) Malatya ilinin Battalgazi ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Battalgazi ilçesine bağlı Orduzu Beldesi’nin Çarşıbaşı Mahallesinde bulunmaktadır. Malatya şehir merkezine yaklaşık olarak 7 km mesafededir.

Galip Demirel Çınar Park Battalgazi Belediyesi tarafından 2017 yılında hizmete sunulmuştur. Park geniş bir alanı kapsayan doğal, tarih ve kültürel alanın korunması amacıyla yapılmış bir çalışma olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada bulunan tarihi Çınar ağacının koruma altına alınması da bu sayede gerçekleşmiştir.

Şehrin gürültüsü ve karmaşasından uzak bir gün geçirmek isteyenler için ideal bir yerdir. Yeşil alan, suni gölet ve süs havuzları, restoran, yürüyüş yolu ve çocuk oyun alanları ile bir cazibe merkezi konumundadır. Ayrıca bölgede yaşayan medeniyetleri anlatan rölyeflerle işlenmiş duvarlar mevcut konumdadır. Bölgedeki halkın daha da sosyalleşmesi sağlanmıştır.

OKUMALISIN  Ashab-ı Kehf - Yedi Uyurlar Nerede-Nasıl Gidilir?

Bu alan içerisinde mangal yakmanın yasaktır. Fakat isterseniz kendiniz hazırlamış olduğunuz yiyeceklerinizi getirip burada bulunan çardaklarda yiyebilirsiniz. Ya da restoran bölümünde serpme kahvaltı, öğle yemeklerinizi veya akşam yemeklerinizi yiyebilirsiniz.

Galip Demirel Çınar Park (Tarihi Çınar Ağacı Rekreasyon Alanı) Nerede Nasıl Gidilir?

Galip Demirel Çınar Park (Tarihi Çınar Ağacı Rekreasyon Alanı) Malatya ilinin Battalgazi ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Battalgazi ilçesine bağlı Orduzu Beldesi’nin Çarşıbaşı Mahallesinde bulunmaktadır. Malatya şehir merkezine yaklaşık olarak 7 km mesafededir.

Buraya toplu taşıma ya da hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi aracı ile gelmek isteyenler Malatya üzerinden gelenler Çevre Yolu Cad./D300, Turgut Özal Cad. ve Malatya Cad. üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler Malatya merkezden Battalgazi minibüslerini kullanarak rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler. Galip Demirel Çınar Park Battalgazi ilçe merkezinden 7,5 km mesafesindedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Tartan Konağı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Tartan Konağı Nerede-Nasıl Gidilir? – Karaman Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir