Garip Adası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İZMİR

Garip Adası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İZMİR

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Garip Adası Nerede – Nasıl Gidilir – Ada’ya Giriş Serbest mi? Ada’da herhangi bir tesis var mı? Garip Adasında Kamp Yapılır mı?  bu konular hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Garip Adası Nerede?

Ada, İzmir ilinin Dikili ilçesi sınırları içerisinde Bademli Koyu açıklarında bulunuyor. Kalem Adası ile yan yana bulunmaktadır.

Türkiye’nin Maldivleri desek hiç yanlış olmaz…

Bembeyaz kumu, Berrak suyu ve doğası ile muhteşem bir yerdir. Ulaşımın sadece tekneler ile yapılması, Herhangi bir işletmenin olmaması ve yapılaşmaya izin verilmemesinden dolayı daha temiz haldedir.

Garip Adası Tarihi

Antik dönemden izler taşıyan ada ünlü tarihçi Strabon’un Işık Saçan Adalar üçlüsünden biridir. Adasının tarihi M.Ö 400 lü yıllara dayanmaktadır.

Ada’da Yüzülür mü?

Evet Yüzülür.

Kamp Sandalyesi – Şemsiye – Masa ve Yiyecek götürmeyi unutmayınız. Ada’da hiçbiri işletme bulunmuyor. Doğa ile baş başa kalacaksınız.

Garip Adasında Kamp Yapılır mı?

Kamp Yapmak – Ateş Yakmak YASAKTIR.

Garip Adası Giriş Ücretli Mi?

Giriş Ücretsizdir. Sadece kiraladığınız teknelere ücret veriyorsunuz.

Garip Adası’na Nasıl Gidilir?

Ada, İzmir ilinin Dikili ilçesi sınırları içerisinde Bademli Köyü açıklarında bulunuyor. Bademli Köyüne 5 km uzaklıktadır. Kalem Adası ile yan yana bulunmaktadır. Konum olarak Bademli Limanının Tam karşısı olarak söyleyebiliriz.

Ada’ya ulaşım sadece Tekneler ile yapılıyor.

Garip Adasına Tekneler Nereden Kalkıyor?

Tekneler Kalemli Limanından kalkmaktadır.

Garip Adasına İzmir’den Nasıl Gidilir?

İzmir otogardan kalkan Dikili Dolmuşlarına bineceksiniz daha sonra Dikili otogarda indikten sonra yine buradan Bademli Dolmuşlarına binip Bademli Köyüne ulaşacaksınız.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.