Gayret Gemi Müzesi Nerede  – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri?

Gayret Gemi Müzesi Nerede  – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Gayret Gemi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

         Gayret Gemi Müzesi Hakkında;          

Gayret Gemi Müzesi, Kocaeli ilinin Merkezinde Seka Park olaraj bilinen kompleksin hemen yanında bulunuyor.  Askeri bir Gemi ve HızırReis Deniz Altı olarak iki bölümden oluşmaktadır. Gemi Hakkında bilgi verecek olursak; 1995 yılında hizmet dışına ayrılan bu gemi, Müze-Gemi Projesi kapsamında Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Donanma Komutanlığı’nın ortak  girişimleri ile restore edilerek 1997 yılında Gayret Gemi Müzesi olarak hizmete açılmıştır.

Gemi ihtişamıyla göz kamaştıryor, Maket bir gemi değildir. Tamamen Askeri bir gemi olmakla birlikte emekliğe ayrılaıp müzeye dönüştürlmüştür. Müzeyi kafanıza göre gezmiyorsunuz. Belirli saatlerde Rehber eşliğinde gruplar halinde gezmenize izin veriliyor.

Gayret Gemi Müzesi‘ni gezdikten sonra hemen yanında bulunan Hızır Reis isimli Denizaltı‘nı geziyorsunuz. Deniz altına inip o mekanik sitemi görmek veya bir askeri geminin içinde yürümek farklı bir tecrübe. Okadar dar alanlarda haraket etmek, yatmak, yemek yemek gerçekten çok ilginç. Ciddi anlamda yoğun bir mekanik sistem hakim olan bu eski gemileri görmenizi tavsiye ederim.

OKUMALISIN  Eriklitepe Tabiat Parkı Nerede - Nasıl Gidilir?

 Gayret Gemi Müzesi İletişim: 0262 323 33 83

        Gayret Gemi Müzesi Giriş Ücreti        

Giriş ücreti olarak 10 TL alınıyor.

Öğrenci ve Askeri Personele Ücretsiz

     Gayret Gemi Müzesi Ziyaret Saatleri    

Gemi Müzesi, Pazartesi günleri kapalıdır. Haftanın diğer günleri ise ziyarete açıktır.

Müze; Saat 09:00-18:00 arasında ziyaretçi kabul etmektedir.

Saat : 09.00-11.00-15.00-17.00 saatleri arasında tur rehber eşliğinde gezilmektedir.

     Gayret Gemi Müzesi’ne Nasıl Gidilir;   

Kocaeli il Merkezinin hemen yanı başında olan bu yere gitmek çok kolaydır. SEKA Park olarak bilinen yerin hemen yakınındadır. Aracnızı bırakacağınız otopark alanlarıda bulunuyor. Üst geçitleri kullanıpta karşıya geçerek ulaşabilirsiniz.

Kendi Aracı ile gidecekler, D-100 Karayolu üzerinde bulunan otopark alanlarına araçlarını bırakarak gidebilirler.

Otobüs’le gitmek isterseniz,  61-62-65 nolu hatlata binerek gidebilirsiniz.,

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.