Gazilerdağı Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Piknik ve Mesire Alanı?

Gazilerdağı Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Piknik ve Mesire Alanı?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Gazilerdağı Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Mesire Alanı? Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Gazilerdağı Tabiat Parkı Nerede;

Tabiat Parkı, Kocaeli ilinin Gebze ilçesi Gaziler Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Gebze ilçesinin Mesire – Piknik ve Doğa yürüyüş alanıdır. Tabiat Parkının Oldukça büyük bir alan olmasından dolayı çok sayıda giriş kapısı bulunuyor.

Gazilerdağı Tabiat Parkı Hakkında;

Gazilerdağı Tabiat Parkı, 25 Temmuz 2013 tarihinde Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir. Tabiat Parkı, Flora olarak ta oldukça zengindir. çam ağaçları başta olmak üzere meşe, defne, böğürtlen, ıhlamur ve çok sayıda meyve ağaçları bulunmaktadır.

Gazilerdağı Tabiat Parkında Neler Yapılır?

Tabiat Parkı, Yöre halk tarafından en çok Mangal – Piknik – Semaver yakmak ve Yürüyüş yapmak İçin tercih edilmektedir. Çam ağaçları ve tertemiz havasında doğa yürüyüşü yapmanın oldukça keyifli olduğu bir yerdir. Mesire Alanı Tarafına, Belediye tarafından Mangal yapmak İçin uygun mangallıklar yapılmış, Ahşap oturaklar yerleştirilmiş ve çeşmeler yapılmıştır. Tabi, tabiat parkının her yerinde mangal yapamıyorsunuz. Tabiat parkının (Yumrukaya olarak bilinen) İbrahimağ caddesi ve Yenikent mahallesine bakan taraflarda rahatlıkla Mangal yapabilirsiniz.

OKUMALISIN  Eriklitepe Tabiat Parkı Nerede - Nasıl Gidilir?

Gaziler Tabiat Parkı içerisinde Belediye tarafından özel bir işletmeye kiralanan bir alan bulunuyor. Bu alan içerisinde Futbol, Basketbol, Voleybol oynama alanları cafeterya ve çocuk oyun parkı bulunmaktadır. Gazilerdağı Tabiat Parkında, At çiftliği bulunuyor. Buraya gelerek belirli bir ücret karşılığında atlara binebilirsiniz.

Gazilerdağı Tabiat Parkı Giriş Ücreti?

Tabiat parkına Giriş Ücretsizdir. Araçlarda ücretsiz olarak giriş yapabilir.

Gazilerdağı Tabiat Parkına Nasıl Gidilir?

Tabiat Parkı, Kocaeli ilinin Gebze ilçesi Gaziler Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Toplu taşıma ile gelecekler, Gebze – Mutlukent 417-418 araçlarına binerek kolayca ulaşabilirsiniz. Ulaşım Gebze içinden, D-100 karayolundan ve TEM otoyolundan asfalt yolla kolaylıkla sağlanabilmektedir. Şahsi araçları ile gelecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.