Gazipaşa Doğal Havuz Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Gazipaşa Doğal Havuz Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Gazipaşa Doğal Havuz Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik Alanları Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

           Gazipaşa Doğal Havuz Hakkında Bilgiler              

Antalya İlinin Gazipaşa ilçesi sınırlarında Koru Plajı olarak bilinen yerin Doğusunda bulunmaktadır. Doğal yollardan oluşan bu Havuzlar Halk arasında Yalı Taşı – Taş Kesildi olarak adlandırılmaktadır.

 

Koru Plajı, Caretta Caretta türündeki kaplumbağaların yumurta bıraktığı Akdeniz Sahilinde bulunan 17 merkezden birisidir. Bu Plajın en önemli özelliği kendi kendini filtre eden tek deniz olma özelliğine sahip olmasıdır. Plajda yüzerken sizler ile yüzen balıkları göreceksiniz. Yanınıza şnorkellerinizi almayı unutmayınız.

   Gazipaşa Doğal Havuz Çevresinde Neler Yapılır?   

Doğal Havuzlar Yöre Halkı tarafından Yüzmek için tercih ettiği Plaj ve Piknik yapmak için gittiği bir yer olarak kullanılmaktadır. Doğal Havuz(taş Kesildi)’un hemen yanında Koru Plajı olarak bilinen yerde denize girebilirsiniz. Çocuklu aileler için denize girmek için daha uygun bir alandır. Doğal Havuzlar, Tüplü Dalış için uygun alan olma özelliğine sahiptir.

Fotoğraf çektirmeyi sevenler bu yer sizler için çok uygun bir yerdir. Doğal Havuzların hemen yanında küçük bir kafeterya bulunuyor, Burada çayınızı kahvenizi içerken gün batımının tadını çıkartabilirsiniz.  Hafta sonları çok yoğun olan bu yere hafta içi gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Gazipaşa Taş Kesildi Doğal Havuzlar 

Not: Taşlar üzerinde yürümek için Deniz ayakkabısı kullanınız, Taşlar kesici olduğundan dolayı Çocuklarınızı çıkartmamanızı tavsiye ediyoruz.

                 Gazipaşa Doğal Havuz Nerede?                      

Antalya İlinin Gazipaşa ilçesi sınırlarında Koru Plajı olarak bilinen yerin Doğusunda bulunmaktadır.

          Gazipaşa Doğal Havuz’a Nasıl Gidilir?                   

Havuzu Gitmek için, Gazipaşa (Antalya – Mersin Karayolu üstü) Heykelli Göbekten yaklaşık 6 km uzaklıktadır. Uğur Mumcu Caddesinden Sahile doğru inerken sol tarafa (Selinus Tabelasından) Fidanlık Caddesine sapıp dümdüz ilerleyiniz. Yolun sonunda sağa sahile doğru döndüğünüz zaman Doğal Havuza ulaşacaksınız.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.