Gebekse Koyu – Çiftlik Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Muğla 2024

Gebekse Koyu – Çiftlik Koyu  Nerede – Nasıl Gidilir – Muğla 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Gebekse Koyu & Çiftlik Koyu Nerede – Nasıl Gidilir  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                    Gebekse Koyu                      

Gebekse Koyu, Muğla ilinin Marmaris ilçesinin güneybatısında yer almaktadır. Marmaris Çiftlik Koyu’nun hemen yanında yer almaktadır. Orhaniye’nin yaklaşık 11 km güneydoğusundadır.

Küçük çakıllardan oluşan bir plaja sahiptir. Denizi oldukça temiz ve berrak bir yapıya sahiptir. Özellikle deniz gözlüklerinizi yanınıza almanızı tavsiye ederim. Bu sayede denizin derinliklerindeki güzellikleri canlı canlı görmüş olacaksınız. Burası dalmak için de çok güzel bir yapıya sahiptir. Bu sayede dalgıçlar tarafından da ilgi görmektedir.

Koy, mavi yolculuğa çıkan teknelerinin başlıca uğrak noktaları arasında bulunmaktadır. Burası keşfedilmeyi bekleyen bakir bir yapıya sahiptir. Bunun dışında Gebekse Koyu’nun uç noktasındaki Gebekse tarihi kalıntılarını gezebilirsiniz. Kartpostallık görüntüsü olan bu koyda hem doğa hem de tarihi güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Harabelerin kiliseye ait olduğu bilinmektedir.

            Gebekse Koyu ve Plajı’na Nasıl Gidilir?              

Koy, Muğla ili Marmaris ilçesinin güneybatısında yer almaktadır. Marmaris Çiftlik Koyu’nun hemen yanında yer almaktadır. Orhaniye’nin yaklaşık 11 km güneydoğusundadır.

Çiftlik Koyuna ulaşmak için öncelikle Bayır Köye gelmeniz gerekmektedir. Bayır köyden Söğüt’e yönelen asfalt yol üzerinde yaklaşık 1 km sonra Çiftlik ayrımı tabelası yer almaktadır. Çiftlik ayrımı tabelasından saptıktan sonra yol biraz yokuştur. Bu yokuşu tırmanıp inişe geçtikten kısa bir süre sonra Çiftlik Koyu’na ulaşıyorsunuz.

Bu Koya gitmek için bir sandala ya da tekneye ihtiyacınız vardır. Karadan bu koya ulaşım maalesef bulunmamaktadır.  Çiftlik koyundan doğa yürüyüşü yaparak da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.