Gecek Kaplıcası Nerede- Nasıl Gidilir – AFYONKARAHİSAR

Gecek Kaplıcası Nerede- Nasıl Gidilir – AFYONKARAHİSAR

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Gecek Kaplıcası  Nerede – Nasıl Gidilir – Kaplıca’nın Faydası ve Şifaları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                    Gecek Kaplıcası Hakkında Bilgiler                 

Gecek Kaplıcası, Afyon ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Afyon kent merkezine bağlı Demirçevre Mahallesinde bulunur. Kent merkezine yaklaşık 18 km uzaklıktadır. Afyonkarahisar-Kütahya yolu üzerinde bulunur.

Kaplıca şifalı sularının yanı sıra mesire yeri olarak da ünlüdür. Gecek kaplıcasının amonyum, lityum, sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum,strosiyum, baryum, demir, alüminyum, mangan, çinko, krom, bakır, titan, kurşun, klorür, iyodür, bromür, florür, sülfat, nitrat, nitrit, hidrofosfat, karbonat, bikarbonat, hidroarsenat, metabolik asidi, metasilikat asidi gibi iyonların dışında, serbest kükürtlü hidrojen gazları bileşiminden oluşmaktadır. Suyun sıcaklığı 46-71°C, debisi ise 20 lt/sn.dir.

Kaplıca suyu romatizmal hastalıklar, solunum yolu hastalıkları, kadın hastalıkları, kemik ve kireçlenme rahatsızlıkları, sinir ve kas yorgunluklarına iyi gelmektedir.

                        Gecek Kaplıcası Konaklama                      

Gecek kaplıcasında her bütçeye uygun konaklama imkânı mevcuttur. Lüks oteller, Apart daireler ve kiralık villalar bulunur. Afyon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığınca kurulan Gecek Termal A.Ş. tarafından yönetilen kaplıcadaki 45 adet 6 kişilik dublex villadan 36 tanesi devre mülk sistemine dahil olup, 9 tanesi kiraya verilmektedir. Ayrıca 1 tanesi bayanlara, 1 tanesi erkeklere ait olmak üzere 2 tane umumi kapalı havuz vardır.

Gecek Kaplıcası İşletme Müdürlüğü İletişim Adresi;

Tel: (272) 251 52 75- 76- 77

                           Gecek Kaplıcası Nerede?                       

Kaplıca, Afyon ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Afyon kent merkezine bağlı Demirçevre Mahallesinde bulunur. Kent merkezine yaklaşık 18 km uzaklıktadır. Afyonkarahisar-Kütahya yolu üzerinde bulunur.

                   Gecek Kaplıcası’na Nasıl Gidilir?                   

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Kent merkezinde buraya sürekli sefer düzenleyen servisler bulunur. Bu servislerle ulaşabilirsiniz.

Buraya hususi araç ile gelmek isteyenler, Afyon Kütahya Yolu/D650 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.