Gelin Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Antalya

Gelin Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Antalya

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Gelin Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti –  Kamp Yapılır mı? Piknik Yapılır mı? Ateş Yakılır mı?  bu konular hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                                 Gelin Şelalesi Nerede?                     

Şelale, Antalya ilinin Serik ilçesinin Gökçepınar Köyü  – Karapınar Vadisi içinde yer almaktadır. Şelale’den akan su aynı zamanda bir havuz oluşturmaktadır. Buranın en keyifli yeri de bu havuzda yüzmektir. Yine Serik ilçesinde Uçarsu Şelalesinin üstünde yer alan Kral Havuzu gibi bir yer desek hiç yanlış olmaz.

Şelale, ortalama 10 metre yükseklikten akmaktadır. Vadi boyunca derelerin, kar sularının birleşmesiyle oluşmaktadır. Şelalenin oluşturduğu havuz ortalama 4-5 metre derinliğe sahiptir.

Doğa ile baş başa kalmak isteyenler, Kalabalıktan uzak sessiz sakin yer arayanlar için oldukça güzel bir yerdir. Özel havuz olarak bu keyifli yere mutlaka gitmelisiniz.

Gelin Şelalesi’ne yakın olarak Gökbüvet ve Etler Şelaleri de görülmeye değer güzelliktedir.

          Gelin Şelalesi’nde Kamp Yapılır mı?             

Evet Yapılır. Artıları ve Eksilerini sayacak olursak; Doğa ile baş başa kalmak isteyenlere harika bir yerdir. Elektrik Yok, Çeşme Yok, WC Yok, Telefon zor çekiyor. Piknik & Kamp Yapılabilir. Ateş yakılabilir (doğaya zarar vermeyelim, Çöplerimizi toplayalım)

                      Gelin Şelalesi Giriş Ücreti                     

Giriş ÜCRETSİZDİR.

             Gelin Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?                     

Antalya ilinin Serik ilçesinin Gökçepınar Köyü’nde bulunan Şelale’ye gitmek için tek alternatif şahsi arabadır. Herhangi bir toplu taşıma aracı gitmiyor.

Şahsi aracı ile Gidecekler; Serik ilçe merkezinden Akbaş Göleti olarak bilinen yere doğru devam etmelisiniz. Akbaş Göletini besleyen dere boyunca ilerleyerek şelaleye ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ: Google Haritada Gelin şelalesi araç park yazan yere kadar araç geliyor. Park yerinden sonra dere kenarındaki patikadan 15 dk kadar yürümek gerek.  4*4 araçlar ile kolayca ulaşabilirsiniz. Aracınızın altı yere yakın ise son 1 km ‘sine kadar gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments