Gençlik Köprüsü / Yavuzlar Köprüsü – ADANA

Gençlik Köprüsü / Yavuzlar Köprüsü – ADANA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Gençlik Köprüsü veya Yavuzlar Köprüsü olarak bilinen bu Yer Nerede? Köprüye Nasıl Gidilir? Köprü’ye Giriş Ücretli mi? Köprü ve Çevresinde Neler Yapılır?  bu Konular hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                          Gençlik Köprüsü Nerede?                        

Adana ilinde Merkez Park olarak bilinen yerde Seyhan Nehri üzerinde kurulmuş bir geçittir. Adana Seyhan Merkez Park ile Yüreğir Parkını birleştiren bir köprüdür. Ortalama 100 metre uzunluğunda ahşap yürüme yolu ile nostaljik bir köprüdür.

Akşam saatinde ışıklandırmaları da yandığı zaman bir simge olmayı başarmıştır. Park içinde oturup bu manzarayı izleyenleri göreceksiniz. Köprü kenarlarında Çay bahçeleri, Kafeler ve yemek restoranları bulunuyor. Deniz bisikleti ve Kano’ya binerek keyifli turlar atabilirsiniz.

           Gençlik Köprüsünden Geçiş Ücretli mi?         

Giriş ÜCRETSİZDİR.

            Gençlik Köprüsü Neden Sallanıyor?              

Köprüden geçerken ayaklarınızın altından kayar gibi olma hissi her vatandaşta oluyordur. Aslında bu genel olarak köprüler de olması gereken bir durum. Köprülerin esnek olması Rüzgar ve Fırtınada yıkılmasını önlemek amacıyla yapılıyor.

                  Gençlik Köprüsü’ne Nasıl Gidilir?              

Adana ilinin Seyhan ve Yüreğir ilçelerini birbirine bağlayan bir köprüdür. Sabancı Merkez Camine yakın bir konumdadır. Ulaşım olarak merkezi bir noktada olduğundan kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şahsi Aracı ile Gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.