Anasayfa / Ankara / Gençlik Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Lunapark?

Gençlik Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Lunapark?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Gençlik Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Giriş Ücreti ve Lunapark hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Gençlik Parkı Hakkında;

Ankara ili Altındağ ilçesinin Ulus semtinde bulunan gençlik parkı, Geçmiş yıllara dayanan mazileriyle tarihi parklarından biridir. 275.000 malan üzerine kurulmuş olup, park içerisinde 44.296 m² havuz alanı(ışık gösterisi de yapılan) ve 70.422 m² yeşillik ve ağaçlık alan yer almaktadır.1.029 m² çocukların oyun oynaması için yapılan oyun alanı, 25.000 m² lunapark ve eğlence merkezi , 10.000 m² Devlet Opera binası ile 8.000 m2 638 kişilik Ankara’nın en büyük tiyatro salonlarından Ankara Büyükşehir Belediyesine ait  (Başkent Tiyatroları) bulunmaktadır.

Gençlik Parkı Tarihi;

1936 yılında 28 hektar genişliğinde bulunan ve önceleri bataklıkla anılan alana inşa edilmeye başlanmıştır. Park’ın yapımı, tam tamına 7 yıl sürmüştür ve 19 Mayıs 1943 tarihinde hizmete açılmıştır.

Gençlik Parkı Lunapark Gezimizden Notlar;

Gençlik parkına solmaz kılıç tepe karakolunun bulunduğu kapıdan giriyoruz. İlk karşımıza yeşillikler gözümüze çarpıyor, aşağı doğru inerken banklarda oturup sohbet edebileceğiniz dinlenebileceğiniz yerler bulunuyor. Sağ tarafta ki kısımda kafeterya şeklin de çay kahve içebileceğiniz, küçük mekanlar mevcut.

OKUMALISIN  Sıhhiye’den Anıtkabir’e Nasıl Gidilir - Ankara Gezilecek Yerler

Aşağıya doğru indiğimiz de Gençlik Parkının Meşhur havuzu bizi karşılıyor. Özel günler de ışık gösterisi yapılıyor bu yerde. Eğer denk gelirseniz kesinlikle tavsiye ediyorum. Muhteşem oluyor. Müzik eşliğinde ışık gösterisi.

Havuzun etrafından dolaşarak parkı gezebilirsiniz. Sağlı sollu yeşillikler oturma alanlarıyla tam bir dinlenme yeri. Lunaparkın oraya geçmek isterseniz bir köprü var oradan karşıya geçmelisiniz. Eğer biraz gezmek ve fotoğraf çekinmek istiyorsanız köprüye çıkmadan sağdan devam edin ve havuzun etrafında dolaşarak eşsiz fotoğraflar yakalayabilirsiniz.

Havuz etrafında çok sayıda kafeterya ve çay bahçesi bulunuyor. Buralar da yemek yiyebilir, Çay kahve, Nargile eşliğinde sohbet edebilirsiniz. Yok ben adrenalin tutkunu bir kişiyim, Lunaparka gideceğim diyorsanız. Hemen içeri girin heyecan dolu dakikalar sizi bekliyor. Yenilenen oyuncaklarıyla adrenalin yaşayacağınız kesin.

Gençlik Parkı’nın Lunapark olarak bilinen kısmında, Kamikaze mi? Kule mi? Dönme Dolap mı? Şimdiden planınızı yapın. Çocuklu aileler için salıncak, Çarpışan oto, Korku tüneli vs. de birçok oyuncak var. Ayrıca, Carzy Dance, Galaxy, Tagata, Korku tüneli, Explorer, Gondol, Çarpışan Arabalar, Dönme dolap, Makas, Kamikaze, Adrenalin gibi eğlenceler bulunmaktadır. Gençleri adeta kendinden geçiren ve hayatların da bir mazi bırakan bir yerdir burası.

OKUMALISIN  Ankara’da Çocuklar ile Gezilecek Yerler?

Gençlik Parkı Lunapark Alanı Giriş Ücreti – Oyuncak Fiyatları

Gençlik Parkı’na 10.00- 22.00 Saatleri arasında girebilirsiniz.

Fakat yazın ve kışın farklı saatler uygulanmak ta. Kış ayında erken kapandığı söyleyelim. Lunaparka Girerken çok cüzi miktarda bir para veriyorsunuz. 50 kuruş gibi. Oyuncak kısımlarının her biri farklı fiyatlar isteyebiliyor ama genel olarak 7 – 10 TL arası bir fiyatlaması olmaktadır.

Gençlik Parkı’na Nasıl Gidilir?

Gençlik Parkı’na gitmek için çeşitli seçenekler bulunuyor. Ankara’nın en Merkezi yerinde yer alıyor. Metro, otobüs, Dolmuş veya kendi aracınızla çok rahatlıkla gidebilirsiniz.  Ankara’nın hemen hemen her yerinden kolaylıkla gidilebilen Gençlik Parkı, Ankara’nın merkezinde bulunmaktadır. Kızılay’dan Batıkent metrosuna binerek Ulus istasyonunda inip yürüyerek kolay bir şekilde ulaşacaksınız.

 

Otobüse binerseniz Opera durağında inip karşıya geçtiğiniz de Gençlik Parkı’na ulaşmış olacaksınız. Gençlik Parkı’na gitmek için otobüse, metroya binin ulus-opera durağında inmeniz yeterli.  Zaten Ankara’daki çoğu toplu taşıma aracı buradan geçiyor.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Sevgi Plajı (Love Beach) Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Aydın

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda  Sevgi Plajı (Love Beach) Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong  Giriş Ücretleri hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir