Georgios Kilisesi Nerede – Nasıl Gidilir – İstanbul Gezilecek Yerler?

Georgios Kilisesi Nerede – Nasıl Gidilir – İstanbul Gezilecek Yerler?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda  Georgios Kilisesi Nerede – Nasıl Gidilir – Ne Zaman Yapıldı – Kim Yaptı Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                      Georgios Kilisesi Hakkında Bilgiler                 

Georgios Kilisesi, İstanbul ilinin Çatalca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çatalca ilçesindeki Karacaköy yakınlarında bulunmaktadır. Evcik plajına yakın konumda yer almaktadır. Kilise, Anastasias Surları ile Karadeniz’in birleştiği noktada, denize hâkim bir konumda bulunmaktadır. Bu yapının XI.yüzyıldan kaldığı düşünülmektedir.

Bu yapının günümüzdeki kalıntıların, yapısal özelliklerine bakılarak manastır olabileceği düşünülmektedir. Merkezi planlı ve kubbeli oln yapının tuğla kemerli bir kapısı ve iki yanda birer penceresi mevcuttur. Kilise kaçak kazılar sonucu tahrip olmuştur. Yapılan araştırmalarda kilisenin en son onarımı Anastasius Surları’ndan alınan taşlarla gerçekleştirildiği bilinmekte.

Çatalca’nın Evcik Plajı, Ormanlı Plajı ve diğer plajlarında serinlemek istiyorsanız bölgenin tarihi mekanlarını da mutlaka ziyaret etmelisiniz.

                                 Georgios Kilisesi Nerede?                       

Georgios Kilisesi, İstanbul ilinin Çatalca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çatalca ilçesindeki Karacaköy yakınlarında bulunmaktadır. Evcik plajına yakın konumda yer almaktadır.

OKUMALISIN  Karacasu Kaplıcaları Nerede- Nasıl Gidilir?

                        Georgios Kilisesi’ne Nasıl Gidilir?                

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler, 404 otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.