Germencik Çamköy Çamur Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – AYDIN

Germencik Çamköy Çamur Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – AYDIN

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Germencik Çamköy Çamur Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – Aydın Kaplıcaları ve İçmeleri Hakkında bilgiler vereceğiz.

                   Kaplıca Hakkında Bilgiler          

Aydın İlinin Germencik İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Germencik ilçesine bağlı Çamköy sınırları içerisindedir. Germencik ilçe merkezine yaklaşık 12 km mesafededir. Aydın il merkezine yaklaşık 36 km mesafede bulunmaktadır.

Çamur Kaplıcasının su sıcaklığı Sıcaklık 65°C dir. Bu değer iyotlu kaynaktan alınmıştır. Sert killi zeminden gelen sular, birçok yerde çamur oluşturur. Bu çamur ağrılı hastalıklara iyi gelir. Ayrıca bu çamur Romatizma, nevralji, karaciğer, safrakesesi ve kadın hastalıklarına şifa olmaktadır.

Bu kaplıcada iki özel havuz bulunmaktadır. Ayrıca altı sıra banyosu vardır. Burada konaklamak amaçlı bir otelde bulunmaktadır.

                 Çamur Kaplıcası Nerede?             

Kaplıca, Aydın İlinin Germencik İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Germencik ilçesine bağlı Çamköy sınırları içerisindedir. Germencik ilçe merkezine yaklaşık 12 km mesafededir. Aydın il merkezine yaklaşık 36 km mesafede bulunmaktadır.

Germencik Çamköy Çamur Kaplıcası Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler için Germencik’ ten kaplıca alanına her saat ücretsiz servis düzenlenmektedir.

Hususi araç ile gelmek isteyenler, Germencik merkezden Köprülü Mehmet Paşa Sk. Üzerinden tabelalar yardımıyla rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler. Kaplıca alanına Aydın-İzmir otoyolunun Germencik çıkışından 12 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.