Gezegenevi ve Bilim Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir?

Gezegenevi ve Bilim Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Gezegenevi ve Bilim Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir? Gaziantep Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Gezegenevi ve Bilim Merkezi, Gaziantep il merkezinde Gençlere, Çocuklara ve Çocuklu ailelere yönelik olarak yapılan Bilim merkezidir. 2010 yılında hizmete açılan Gezegen ve Bilim Merkezi 5000 m2 alan üzerine üç katlı olarak hizmete açılmıştı. 1500 m2 ‘si kapalı alan olan bu merkezde bilim adına çok sayıda eser yer alıyor.

Gezegenevi ve Bilim Merkezinde; Uzay, Astronomi ve Bilim, Deney, Uygulama ve 3D animasyon , simülasyonlar,Deney malzemeleri Fizik, Kimya, Biyoloji, Astronomi ve Astromi sunumları, 3 Boyutlu yazıcı teknolojisi, açık kaynak kodlu yazılım programlama, algoritma, Robotik Kodlama ve Robot atölyeleri ve Robotik kodlama kurs alanları bulunmaktadır. Tüm bu bölümleri düşündüğümüzde  Özellikle Çocuklu aileler, İlkokul ve ortaokul çağındaki çocuklar buraya gelerek Evren ve Bilim adında yeni şeyler öğreniyorlar.

Zemin Katta; Bilimsel Deney ve Uygulama alanları

Birinci Katta; Deneyerek  yapma, El becerisi ile bilim faaliyetleri

İkinci Katta; Ağaç ve çevre ile ilgili Film gösterisi yapılıyor.

 

OKUMALISIN  Ankara’nın En Eski Camisi - Ankara'nın Eski Camileri - Detaylı

Gezegenevi ve Bilim Merkezinde ayrıca, Özel bir Kubbe ve çoklu projeksion sistemi ile izleyenlere uzay teleskoplarıyla elde edilmiş, Astronomik Görüntüler, Yıldızlar, Gezegen, Evren ve gökyüzü derinlikleri hakkında bilgiler veriyor. Bilim Merkezinde Astronot kıyafetinin arkasına geçerek çektirilen fotoğraflarda ilgi çekmektedir.

Gaziantep Gezegenevi ve Bilim Merkezi Giriş Ücreti;

Gaziantep Gezegenevi ve Bilim Merkezi Girişi Öğrencilere Ücretsizdir.

Yetişkinlerden 5 TL alınıyor.

Gaziantep Gezegenevi ve Bilim Merkezi Ziyaret Saatleri;

Bilim Merkezini,  08.30 – 17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Gaziantep Gezegenevi ve Bilim Merkezi İletişim Bilgileri;

Adres: Gazi, Uzay Parkı, Zübeyde Hanım Bulvarı, Şehitkamil-Gaziantep

Tel: (0342) 338 82 02

Gaziantep Gezegenevi ve Bilim Merkezi’ne Nasıl Gidilir;

Gezegenevi ve Bilim Merkezi, Gaziantep ilinin Merkez ilçesi olan Şahinbey ilçe sınırları içerisinde Fidanlık mahallesinde bulunmaktadır. Bilim Merkezine Gitmek için,

Şehir merkezinden Binevlerden kalkan otobüslere  veya (İbni sina Tramway Hattı – Gar Tramway Durağı arası haraket eden)tramvay ile ulaşabilirler.(Sanko Park AVM’ye Giden araçlara binerek ulaşabilirsiniz)

Şahsi Aracı ile Gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz Harita yardımıyla kolayca ulaşabilirler.

OKUMALISIN  Hüsrev Paşa Kütüphanesi Nerede - Nasıl Gidilir - Eyüp Sultan - İstanbul?

 

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.