Gilindire (Aynalıgöl) Mağarası Nerede – Nasıl Gidilir?

Gilindire (Aynalıgöl) Mağarası Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Gilindire (Aynalıgöl)  Mağarası Nerede – Nasıl Gidilir? Mersin Gezilecek Yerler Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Gilindire (Aynalıgöl)  Mağarası, Mersin ilinin  Aydıncık ilçesinin 7,5 km güneydoğusunda, Sancak Burnu ile Kurtini Deresi arasında yer almaktadır. Bir çobanın Keçileri otlatırken kirpi görmesi ve bu kirpiyi takip etmesi üzerine tesadüfen bulunan bir mağaradır.

Gilindire (Aynalıgöl) Mağarası Hakkında;

Gilindire Mağarası, Denizden ortalama 40-50 metre yüksekliğinde yüksek bir yamaçta bulunuyor. 555 metre Yatay bir uzunluğa sahiptir ve ortalama derinliği 45 metredir. Demir Merdivenler ile iniş çıkış sağlanan ve galeri salonlarıyla ziyaretçilere görsel bir şov sunan bir mağaradır. Mağara içerisinde bulunan Damla taşlar, Galeri salonları, Sarkıt ve Dikitler aydınlatmalar ile görsel bir şov sunuyor. Mağara sonunda ise sizleri Aynalı Göl olarak bilinen bir göl karşılaması farklı bir güzelliktir. Mağaranın sonunda biz hazine gibi sizleri bekliyor sanki.

Mağara Girişinde Cafe Tarzı bir yer var. Burada çay kahve içebilirsiniz. Ayrıca, Mağara içerisinde çok güzel açılar yakalayacaksınız, bu yüzden Fotoğraf makinesi ile gitmenizi size tavsiye ediyoruz.

OKUMALISIN  Valla Kanyonu Seyir Terası Nerede-Nasıl Gidilir?

Gilindire (Aynalıgöl) Mağarası Giriş Ücreti;

Giriş Ücreti 7 TL’dir.

18 yaş altı ve 65 yaş üstü ÜCRETSİZDİR.

Eğer Müzekartınız varsa bir yıl içinde 2 kez,

Plus Müzekart (Müzekart+) sahibiyseniz sınırsız ziyaret edebilirsiniz.

Gilindire (Aynalıgöl) Mağarası Ziyaret Saatleri;

Yaz Dönemi: 1 Nisan – 1 Ekim tarihleri arasında 08.00 – 19.00 saatleri arası,

Kış Dönemi: 1 Ekim – 1 Nisan tarihleri arasında 08.00 – 17.00 saatleri arası ziyaret edebilirsiniz.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın belirlediği, Müze ve Ören yerlerine girişlerde uygulanacak usul ve esaslar hakkında yönergenin 10.Maddesine göre; Müze ve ören yerleri dini bayramların birinci günü saat 13:00’e kadar kapalıdır.

Gilindire (Aynalıgöl) Mağarası’na Nasıl Gidilir?

Gilindire (Aynalıgöl)  Mağarası, Mersin ilinin  Aydıncık ilçesin de, Sancak Burnu ile Kurtini Deresi arasında yer almaktadır. Aydıncık ilçe emniyet amirliği Hatıra ormanının hemn yakınındadır. Aydıncık ilçe merkezine 25 km uzaklıktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.