Ginolu Koyu ve Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Ginolu Koyu ve Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ginolu Koyu ve Plajı Nerede – Nasıl Gidilir? – Kastamonu Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Ginolu Koyu ve Plajı Hakkında;

Ginolu Koyu ve Plajı, Kastamonu ilinin Çatalzeytin ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kastamonu merkeze yaklaşık olarak 103 km, Çatalzeytin merkeze ise 6 km mesafede yer almaktadır.  Çatalzeytin ilçesine bağlı Doğan köyü sırları içerisindedir. Ginolu Koyu bu bölgede doğal yapısını korumayı başarmış nadir güzellikte koylardan birisidir. Bu koyda plaj ve liman bulunmaktadır.

Ginolu Plajı yaklaşık 250 metre uzunluğa sahiptir. Plaj ve deniz tabanı ince kumdan oluşmaktadır.  Suları temiz ve berraktır. Deniz seviyesi de kıyıdan yaklaşık 30-40 metre kadar sığ durumdadır. Bu sebeple çocuklu aileler ve acemi yüzücüler tarafından tercih edilmektedir. Liman kısmında bulunan atlama noktaları ise daha çok gençler tarafından ilgi görmektedir.

Plajda ve limanda tesisiler mevcuttur. Buradan yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Fiyatları da oldukça uygundur. Hususi araç ile gelmek isteyenler için ücretsiz otopark olduğunu bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Bursa Eğerce Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Ginolu Koyu Nerede?

Ginolu Koyu ve Plajı, Kastamonu ilinin Çatalzeytin ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kastamonu merkeze yaklaşık olarak 103 km, Çatalzeytin merkeze ise 6 km mesafede yer almaktadır.  Çatalzeytin ilçesine bağlı Doğan köyü sırları içerisindedir.

Ginolu Koyu Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat biçimde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Abana’dan kalkan Abana – Çatalzeytin minibüslerini kullanarak buraya ulaşabilirler.

Hususi araç ile gelmek isteyenler Kastamonu merkezden gitmek için Kastamonu İnebolu Yolu/D765, Abana Devrekani Yolu ve Çatalzeytin Yolu istikametinde yol almalıdırlar. Yolların aşırı virajlı olmasından dolayı dikkatli şekilde kullanmanızı tavsiye ederim.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.