Anasayfa / Ege Bölgesi / Girdev Gölü ve Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir?

Girdev Gölü ve Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Girdev Gölü ve Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir? Muğla’da Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Girdev Gölü ve Yaylası, Muğla ilinin Seydikemer ilçe sınırlarında bulunmaktadır. Girdev Gölü 1800 metre yükseklikte bulunan Girdev Yaylasında bulunmaktadır. Gidev Gölü ve Yaylasında bir çok etkinlikler düzenlenebiliyor.

Girdev Gölünden Bahsedecek olursak, Seydikemer ilçesinin tek gölü olma özelliğine sahiptir. Göl etrafında Piknik ve Kamp faaliyetleri düzenlenmektedir. Göl’de olta balıkçılığı da yapılıyor. En çok tutulan balık türü ise Sazan’dır.

Girdev Yaylasından Bahsedecek Olursak, ortalama 1800 metre yükseklikte bulunuyor. Yayla ve Göl çevresi aynı zamanda Kuş Gözlemciliği ile de ünlüdür. Her yıl  birçok yabancı kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır.   Girdev Yaylası, Girdev Göl seviyesinden ortalama 300 metre yüksekte kalıyor. Ve bu noktada yamaç paraşütü, trekking, kampçılık, gibi keyifli doğa sporları için elverişli olanlar içeriyor. Girdev yaylası aynı zamanda küçük baş hayvancılık içinde otlama mera alanı olarak ta kullanılmaktadır.

Girdev Gölü ve Yaylasında Neler yapılır kısaca özetlersek, Yöre halkı tarafından piknik, olta balıkçılığı, doğa yürüyüşleri için tercih edilmektedir. Aynı zamanda doğa severler için uygun kamp alanı olarakta tercih edilmektedir. Yaz ayında bile oldukça serin olduğunu söyleyelim, gelirken tedbirli gelin.

OKUMALISIN  Kızkumu Plajı Nerede - Nasıl Gidilir?

Girdev Gölü Kuş Gözlemi;

 Girdev Gölü, Dünya’nın En önemli kuş gözlem alanlarının listesinde yer alıyor. Göl havzasında tespit edilebilen 128 çeşit kuş türü bulunuyor,özellikle ilk bahar aylarında gelip bu harika olayı gözlemleyebilirsiniz.

Girdev Yaylası Kamp Alanları Hakkında;

Göl çevresi ve Yaylada bir çok kamp alanı bizleri bekliyor. Ahşaptan yapılı WC var, çeşme bulunuyor, yaylada herhangi bir tesis yok, en yakın market Elmalı Mahallesinde bulunuyor. Yaylada eksik olan şeyler ise Ateş yakmak için odun bulamayabilirsiniz, biraz tedarikli gelmelisiniz.

Girdev Gölü ve Yaylası’na Nasıl Gidilir;

Girdev Gölü ve Yaylası, Muğla ilinin Seydikemer ilçe sınırlarında bulunmaktadır. Seki tarafından Temel mahallesin tarafından asfalt yoldan gelmenizi tavsiye ediyoruz. Yaylanın son 15-20 km’si toprak yoldur. Özellikle yağışlı havalarda gidecekseniz dikkatli olmanızda fayda var. Arabanız çamura saplanabilir. Elmalı tarafından da gelinebiliyor ama herhangi bir levha yok, karıştırabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir