Giresun Karagöl Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir – Piknik – Kamp

Giresun Karagöl Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir – Piknik – Kamp

Sevgili Gezginler bu yazımızda Giresun Karagöl Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp & Piknik Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                    Karagöl  Yaylası Nerede?                              

Yayla, Giresun ilinin Dereli ilçesi Aksu Köyü sınırları içerisinde bulunan bu krater gölü, 3 bin 275 metre yükseklikte muhteşem doğası ve manzarasıyla görenleri şaşkına çevirmektedir. Dağın zirvesinde krater gölüne ulaşan doğaseverler, gölün temizliği ve bakir tabiatıyla doyumsuz anlar yaşamaktadır.

Karadeniz bölgesini düşündüğümüz zaman gerek dağları gerekse ormanlık alanları içerisinde karşınıza çıkan bu eşsiz güzellik, son zamanlara doğasevenler bir hayli ilgi göstermektedir. Doğasevenler bu alanda bulunan yürüyüş parkurlarında Karagöl bin uğrama noktası olmuştur.

Ordu ilinin en güzel yaylalarından Çambaşı Yaylası’na yakın olması sebebiyle yayla ile Karagöl arası doğaseverlerin önemli yürüyüş alanı olarak göze çarpıyor. Karagöl’de yapılan diğer bir etkinlik ise Karagöl ve etrafında Kamp kurma etkinliğidir. Bu doğa harikası yârde berrak suyuyla gölde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

             Giresun Karagöl Yaylası Giriş Ücreti         

Karagöl’e girmek için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Giriş Ücretsizdir.

        Giresun Karagöl Yaylası’na Nasıl Gidilir?       

Karagöl Yaylası, Giresun ilinin Dereli ilçesi Aksu Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Giresun il merkezinden gelecekler, Dereli ilçesine doğru Giresun-Şebinkarahisar yolu olarak bilinen karayolundan giderek devam ettikten sonra Aksu Köyü tabelasından dönerek Karagöl’e ulaşabilirsiniz.

Giresun-Karagöl arası 70 km uzaklıkta olup ortalama 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Giresun-Dereli ilçesine 50 km uzaklıktadır. Araçla ortalama 1 saat 30 dakika kadar uzaklıktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments