Anasayfa / Doğal Güzellikler / Giresun Karagöl ve Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir?

Giresun Karagöl ve Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Giresun Karagöl ve Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir?- Giresun Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Giresun Karagöl ve Yaylası

Giresun ilinin Dereli ilçesi Aksu Köyü sınırları içerisinde bulunan bu krater gölü, 3 bin 275 metre yükseklikte muhteşem doğası ve manzarasıyla görenleri şaşkına çevirmektedir. Dağın zirvesinde krater gölüne ulaşan doğaseverler, gölün temizliği ve bakir tabiatıyla doyumsuz anlar yaşamaktadır.

Karadeniz bölgesini düşündüğümüz zaman gerek dağları gerekse ormanlık alanları içerisinde karşınıza çıkan bu eşsiz güzellik, son zamanlara doğaseverler bir hayli ilgi göstermektedir. Doğaseverler bu alanda bulunan yürüyüş parkurlarında Karagöl bin uğrama noktası olmuştur. Ordu ilinin en güzel yaylalarından Çambaşı yaylasına yakın olması sebebiyle yayla ile Karagöl arası doğaseverlerin önemli yürüyüş alanı olarak göze çarpıyor. Karagöl’de yapılan diğer bir etkinlik ise Karagöl ve etrafında Kamp kurma etkinliğidir. Bu doğa harikası yârde berrak suyuyla gölde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Giresun Karagöl ve Yaylası Giriş Ücreti;

Karagöl’e girmek için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Giriş Ücretsizdir.

OKUMALISIN  Uludağ Bakacak Seyir Terası Nerede - Nasıl Gidilir?

Giresun Karagöl ve Yaylası’na Nasıl Gidilir;

Giresun ilinin Dereli ilçesi Aksu Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Giresun il merkezinden gelecekler, Dereli ilçesine doğru Giresun-Şebinkarahisar yolu olarak bilinen karayolundan giderek devam ettikten sonra Aksu Köyü tabelasından dönerek Karagöl’e ulaşabilirsiniz.

Giresun-Karagöl arası 70 km uzaklıkta olup ortalama 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Giresun-Dereli ilçesine 50 km uzaklıktadır. Araçla ortalama 1 saat 30 dakika kadar uzaklıktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir