Girlevik Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ERZİNCAN

Girlevik Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ERZİNCAN

Sevgili Gezginler bu yazımızda Girlevik Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik – Kamp Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                         Girlevik Şelalesi Nerede?                            

Şelale, Erzincan il merkezine yaklaşık 30 km uzaklıkta Girlevik Köyünde bulunmaktadır. 30 metre yükseklikten akarak bizler muhteşem bir görüntü sergileyen bu eşsiz güzellik hakkında sizlere bilgiler vermeye çalışacağız.

                 Girlevik Şelalesi Hakkında Bilgiler                

Munzur Dağı’ndan gelen 9 farklı derenin doğal bir yolla şelaleye karışmasıyla yaklaşık 30 metre yükseklikten, üç katlı birçok koldan akan bu doğal güzellik gelenleri büyülemektedir.

Mesire ve Piknik alanları, Restoranlarında Yeme içme imkânlarıyla Erzincan’ın en çok tercih edilen mesire ve gezi alanıdır. Girlevik Şelalesini ziyarete gelen misafirler, Eşsiz doğası ve bol oksijenli tertemiz havası insanın ruhunu dinlendiriyor. Ayrıca iğde ağaçlarının gölgesinde evinden hazırladığı malzemeleri getirerek piknik yapma keyfini çıkartmaktadır.

Girlevik Şelalesine Ne Zaman Gidilmeli?

İlkbaharda Kar sularının erimesiyle akan şelale görülmeye değer güzelliktedir. Şelale yazın su doğal klimalı bir ortamı sunmasının yanında, Kışında sıcaklığının sıfırın altına düşmesiyle donan şelale Buz tırmanışı yapan doğa tutkunlarının spor alanı olarak hizmet vermektedir.

 

                   Girlevik Şelalesi Giriş Ücreti               

Giriş Ücretsizdir.

              Girlevik Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?                

Şelale, Erzincan şehir merkezinden Erzurum ili tabelası yönünde D100 karayolu üzerinden yaklaşık 20-25 dakika gidildikten sonra Şelale tabelasını görürsünüz buradan sağa dönerek Şelale yönüne ilerleyin yaklaşık 15 dakika sonra şelaleye ulaşırsınız.

Toplu Taşıma İle Gidecekler?

İl merkezinden çağlayan minibüslerine binerek ulaşabilirsiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.