Gito Yaylası Nerede-Nasıl Gidilir?

Gito Yaylası Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Gito Yaylası Nerede-Nasıl Gidilir? – Rize Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vereceğiz.

Gito Yaylası

Gito yaylası, Rize ilinin Çamlıhemşin ilçesine bağlı olan 2300 rakımlı eşsiz güzellikte olan bir yayladır. Rize’deki bulunan en meşhur yaylalar arasında yerini almış vaziyettedir.

Gito Yaylası Hakkında;

Gito Yaylasında çok fazla ev yoktur, toplasanız 50 tane ya var ya yok. Yöre Halkı, genellikle hayvancılık ile uğraştığı için yazları yaylalara çıkmakta kışın ise Rize il merkezine dönmektedir. Son zamanlarda doğa severler tarafından ilgi duyulan bu alanlar, işletmeciler tarafından gerek konaklama gerek eğlence alanında aktiviteler sunmaktalar. Gito Yaylasında, en çok tercih edilen olay kamp yapmak veya yürüyüş yapmaktır. 2300 metre yükseklikten tüm Karadeniz ayaklarınızın altında, bol oksijenli temiz havanın keyfini çıkartıyorsunuz. El değmemiş müthiş bir yer.

Gito Yaylası, aynı zamanda dünyanın hiçbir yerinde bulunmayan endemik bitki türleri ile sizleri bekliyor. Şehrin kalabalığından, gürültüsünden uzak kafa dinlemek kadar güzel bir şey var mı sizce. Doğa tutkunları yaylalarda kamp kurabiliyor, trekking ve foto safariye katılabiliyor. Ve Sosyal medyada fenomen hale gelen salıncakta sallanarak keyfini çıkartıyor.

OKUMALISIN  Savcılı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Gito Yaylası ve Salıncak,

Bir salıncak düşünün bindiğinizde tüm stresinizi alacak, size keyifli manzara keyfi sunacak, Gito yaylasında bulunan salıncağa binerek güzel anlar yaşayabilirsiniz. Bulutları, sisleri doğanın her güzelliğini yakalamaya varmısınız. Salıncağa binmek ücretlidir, 5 TL gibi cüzi bir fiyatla bu keyifli anı yaşayabilirsiniz.

Gito Yaylası Konaklama

Gito yaylasında yayla evi konaklaması bulunmaktadır. Otel falan bulunmuyor. Konaklama şekli tamamen ev konaklaması, betonarme yapıların aksine ahşap evler bulunuyor. Bungalov şeklinde evlerde keyifli anlar yaşayacağınız kesin.

Gito Yaylasında konaklama seçenekleri: Gito Bungalov, Gito Dağ Evi, Gito Konak, Hozboncuk Dağ Evi, Koçira Pansiyon

Gito Yaylasına Nasıl Gidilir;

Çamlıhemşin ile Gito arası 31 km uzaklıktadır. Çamlıhemşin’den Gito yaylasına herhangi bir toplu taşıma yoktur. Gito için kendi aracınızla ulaşımınızı sağlamanız gerekiyor. Gito ’ya gitmek için önce Rize, Çamlıhemşin’e gelmek gerekiyor. Buradan 20 km lik bir yolu ile Gito ‘ya ulaşıyorsunuz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.