Gizlikent Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri?

Gizlikent Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Gizlikent Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri?hakkında bilgiler vereceğiz.

Gizlikent Şelalesi

Gizli Kent Şelalesi, Muğla ilinin Seydikemer ilçesinde Kayadibi Mahallesinde yer almaktadır. Fethiye ilçe merkezine yaklaşık 47 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Saklı Kente yaklaşık 2 km kadar uzaklıkta bulunan şelale müthiş bir doğal güzellik içerisinde yer almaktadır. Diğer Şelalerden farklı yanı yüksekten ve sert bir şekilde çok şiddetli akmasıdır.   Doğa yürüyüşü sevenlerin özellikle tercih ettiği bir bölgedir. Çoğu kişi tarafından bilinmeyen bir yerdir.  Özellikle ayakkabılarınızı kaymayan cinsten seçmenizi tavsiye ederim. Çocuklu aileler için pek uygun değildir.

Şelalenin suyu oldukça serindir. Şelalesinin altına girip serinleyebilirsiniz. Bölge asırlık çınarlar ile kaplıdır. Bu doğal güzellik herkesin görmesi gereken bir görünüme sahiptir. Özellikle kafa dinlemek için çok güzel bir yerdir.

Gizlikent Şelalesi, Ulaşım açısından biraz zorludur. Girişten geçtikten sonra uzun bir merdiven yardımı ile inilir ve ardından 250 metre kadar yer yer yükselen akarsuyun içerisinden kaygan kayaların üstünden atlayarak geçilir.

OKUMALISIN  Yalova Çınarcık Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Gizlikent Şelalesine Nasıl Gidilir?

Gizli Kent Şelalesi, Muğla ilinin Seydikemer ilçesinde Kayadibi Mahallesinde yer almaktadır. Fethiye ilçe merkezine yaklaşık 47 km uzaklıkta bulunmaktadır.

 

Özellikle buraya hususi aracınızla gitmeniz gerekmektedir. Herhangi bir toplu  taşıma ile gidilmiyor. Gizli Kent Şelalesine ulaşmak için öncelikle Fethiye merkeze gitmeniz gerekmektedir. Fethiye Saklı Kent yolu üzerinde gördüğünüz Gizli Kent tabelalarını takip ederek şelaleye rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Eğer şehirlerarası otobüsler ile gelirseniz, Saklıkent servisleri veya araç kiralayarak Saklıkent’e gelebilirsiniz. Saklıkent’ten sonra yürüyüşle şelaleye ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.