Gökbel Radar Tepesine Nasıl Gidilir – Dalyan – İztuzu – Ortaca – Muğla

Gökbel Radar Tepesine Nasıl Gidilir – Dalyan – İztuzu – Ortaca – Muğla

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Gökbel Radar Tepesi – Çandır Tepesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücretli mi? Bu konular hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                      Gökbel Radar Tepesi Nerede?                      

Gökbel Radar Tepesi, Muğla, ilinin Ortaca ilçesine bağlı Dalyan Deltası – İztuzu Plajı – Köyceğiz Gölü – Sülüngür Gölü manzarası ile ünlü tepedir. Bu muhteşem manzara özellikle sosyal medya üzerinde yapılan paylaşımlar ile büyük ilgi görmektedir. Çıkması o kadar zahmetli ama çıkıldığında ise Mavi ve Yeşilin bin bir tonunu görebileceğiniz bir yerdir burası… Özel mülke ait olan arsaların olduğu bu yere giriş ücretsizdir.

Peki, Gökbel Radar Tepesine Nasıl Çıkılır? Araç çıkıyor mu? Toplu Taşıma ile Gitmek mümkün mü? Sizlere bu makalemizde elimizden geldiğince bu sorular hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

               Gökbel Radar Tepesi’ne Nasıl Gidilir?         

Toplu taşıma ile gitmenin mümkün olmadığını, Araç ile çıkmanın zor olduğunu belirterek sizlere anlatalım. Aslında bu güzel doğayı yürüyerek çıkmak, Eşsiz manzaranın keyfini çıkartmak bizce en güzeli, takdir sizlerin…

OKUMALISIN  Barhal Kilisesi Nerede - Nasıl Gidilir - Yusufeli - Artvin Gezilecek Yerler

Peki..! Gökbel Radar Tepesi Nasıl Gidilir….?

                                 2 yol haritası var?                           

Birinci Yol; Dalyan’dan yola çıkıp İztuzu Plajına doğru giderken Kargıcak Koyu tabelasını göreceksiniz. Bu tabelanın olduğu noktadan saptıktan sonra bir süre bozuk ve virajlı bir yoldan ilerleyiniz yol bir süre sonra ikiye ayrılacaktır. Bu yoldan soldaki yol sizi Kargıcak Koyuna, sağdaki yol ise sizi Radar Tepesine götürür. Sağdaki yola girip yavaş yavaş ilerleyiniz. Sizlere tavsiyemiz bu yol üzerinde müsait bir yere aracınız bırakarak yürüyerek yola devam etmenizdir. Yol biraz bozuk olduğu için 4*4 araçlar ile gitmenizi tavsiye ediyoruz. Yol bir yere kadar gidiyor daha sonrasını yürüyerek çıkmalısınız. Asla pes etmeyin yol sizi güzelliklere çıkaracaktır.

İkinci Yol; Dalyan Sahile varıyorsunuz. Burada Feribot bulmanız gerekiyor. 2-3 tane araba taşıyabilen küçük ferbotlar bunlar. Bu feribotlar ile aracınız ile (yaya olarak ta binebilirsiniz) Göl’ün karşısına geçiyorsunuz, Göl’ün karşı tarafı Çandır Köyüdür. Köye geldiğinizde Köy Muhtarlığını bulmalısınız, Muhtarlığın sağ tarafından hafif yokuş yukarı olan yola giriyorsunuz. Çok geçmeden Orman yolu göreceksiniz bu yolda 5 defa Plaja Gider tabelası karşınıza çıkacak, bu tabelalardan 5. tabelaya geldikten sonra yol hafif sola dik bir yola ayrılmaktadır bu yolu takip ettiğinizde (Özel mülk olan bahçeye giriş izni alarak) bahçeye girdiğinizde muhteşem manzara sizleri bekliyor…

OKUMALISIN  Çelebi Sultan Mehmet Cami Nerede - Nasıl Gidilir - Söğüt - Bilecik

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.