Gökgemile Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Dalaman / MUĞLA

Gökgemile Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Dalaman / MUĞLA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Gökgemile Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp & Piknik Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                            Gökgemile Koyu Nerede?                    

Gökgemile Koyu, Muğla ilinin Dalaman ilçesi sınırlarındaki Kapıdağ Yarımadasında bulunmaktadır. Türkiye’nin doğa, deniz ve tarih ile buluştuğu ve tüm güzellikleri aynı çatı altında toplayan müstesna ilçelerinden biri olan Dalaman ilçesinde bulunmaktadır.  Gökgemile Koyu, Dalaman ilçesinin saklı koylarından bir tanesidir diyebiliriz. Sessiz sakin bir ortamı bulunan koy, genellikle tekne turlarıyla gelen yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeridir.

Koy, Güneşli günleri hiç eksik olmayan bir yerdir. Koy, Ağaçlarla kaplı iki yeşil burnun arasında Akdeniz’e doğru uzanmaktadır.  Fethiye ilçesinden hareket eden günübirlik tekne turlarının uğrak yeri olan bu eşsiz koy, yaz sezonu boyunca gezginleri ağırlamaktadır. Güzel bir trekking sahası bulunuyor, Ayrıca Kamp kurmak içinde buraya gelen ziyaretçilere rastlayabilirsiniz. Özellikle sabah saatlerinde yürüyüşe çıktığınızda güneşin doğuşunu izleme keyfine varacaksınız. Piknik yapmak içinde uygun alanlar bulunuyor.

                           Gökgemile Koyu Giriş Ücreti                     

Giriş ÜCRETSİZDİR.

                       Gökgemile Koyu’na Nasıl Gidilir?                

Muğla ilinin Dalaman ilçesinde bulunmaktadır. Muğla iline 85 km mesafe bulunuyor. Tek ulaşımın deniz yolu ile olduğunu baştan belirtmek isteriz.

Fethiye ilçemizden kalkan Tekne turlarıyla ulaşabilirsiniz.

İstanbul’a 760 km uzaklıkta olan şehir, araçla gelmek istediğinizde ortalama 9 saat 30 dakika sürüyor. Uçakla 1,5 saat sürmektedir.

Ankara’ya uzaklığı ise 640 km olan şehir, karayoluyla ortalama 8 saatlik bir mesafeye sahip. Uçakla 1saat 15 dakika sürmektedir.

İzmir’e ise 270 km uzaklıkta. Muğla’ya 85 km, , Dalyan’a 40 km, Marmaris’e 75 km, Fethiye’ye 90 km, Göçek’e 65 km ve Ortaca ’ya 20 Km mesafede bulunuyor. Dalaman Havaalanından ulaşabilirsiniz

Otobüs seferlerini tercih edenlerden iseniz düzenli olarak şehre seferlerin düzenlendiğini belirtebiliriz. Marmaris ve Muğla merkezden de düzenli otobüs seferlerinin bulunduğu ilçeye otobüsle gelmek isterseniz Kâmil Koç ve Pamukkale firmaları ile direkt Dalaman ilçesinde olabilirsiniz.

İstanbul yönünden gelecekler, Yalova-Bursa-Susurluk-Manisa-İzmir-Aydın-Muğla üzerinden, 26 km daha devam edilerek Dalaman’a ulaşım mümkün.

Ankara’dan gelecekler, Afyon-Denizli-Muğla, üzerinden Marmaris girişinden girmeyip 26 km daha devam edilerek ulaşılıyor.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

  1. Fulya yıldız dedi ki:

    Sizin anlatımlarınızdan etkilenip çıktık yola. Sarsalaya vardık hamam koyuna gidiş dönüş 300tl istediler tekneden başka şekilde gidemezsiniz yanıtınıaldık. 300tl de veremedik ne yazık ki. Gökgemile merakıyla başlayan yolculuğumuz sarsaladan öteye geçemedi maalesef.

    1. Seyyah Çağlar dedi ki:

      Ne yazık ki ülkemizde tatil bölgelerinde fiyatlar baya abartılı bir şekilde oluyor.