Gökoluk Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Amasya

Gökoluk Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Amasya

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Gökoluk Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Mangal Yapılır mı? Piknik Yapılacak Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Gökoluk Mesire Alanı, Amasya ilinin Merzifon ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Merzifon ilçesi sınırları içerisinde bulunan mesire alanı Amasya Merkeze yaklaşık olarak 59 km mesafede yer almaktadır. Mesire Yeri Merzifon’a 12 Km. mesafededir.

Mesire alanı içerisinde; Orman İşletme Müdürlüğünce düzenlenen yağmur barınağı, Piknik masaları, çocuk oyun grupları, mangal ızgaraları, çeşmeler ve tuvaletler mevcuttur. Özellikle çocuklu aileler için de gidilebilecek yerler arasındadır.

Burası suyu doğal güzelliği nedeniyle yöre insanının hafta sonları tercih ettikleri orman içi dinlenme yeridir. Yapraklı ağaç türlerinden kayın, gürgen ile kaplı bu alan yazın sıcak günlerinde serin bir ortam sunar.

Yemyeşil doğası, temiz suyu, harika manzarası ile kafa dinlemek ve huzurlu vakit geçirmek isteyenlerin özellikle tercih ettiği bir yerdir. Altyapı açısından çok da imkân olmayan bölge kamp alanı olarak da kullanılmaktadır.

Gökoluk Piknik Alanı Nerede?

Mesire Alanı, Amasya ilinin Merzifon ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Merzifon ilçesi sınırları içerisinde bulunan mesire alanı Amasya Merkeze yaklaşık olarak 59 km mesafede yer almaktadır. Gökoluk Mesire Yeri Merzifon’a 12 Km. mesafededir.

Gökoluk Mesire Alanına Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi araç ile gelmek isteyenler konum bilgisini kullanarak ulaşım sağlayabilirler.

Google Haritalar / Yol Tarifi

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.