Göksu Deresi Nerede – Nasıl Gidilir?

Göksu Deresi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Göksu Deresi Nerede – Nasıl Gidilir – Beykoz Gezilecek Yerler? Hakkında bilgiler vermeye çaşışacağız.

Göksu Deresi Hakkında;

Göksu Deresi, İstanbul ilinin Beykoz ilçesi sınırları içerisindedir. Boğaz’ın Anadolu yakasından denize dökülen deredir. Anadoluhisarı’nda, kalenin hemen yanında yer almaktadır. Göksu Deresi kıyılarında kış aylarında bile yemyeşil kalan ağaçları ve asırlık çınarlarıyla sessiz bir doğa harikasıdır.

Göksu Deresi’nin tarihi Bizans dönemine dayanmaktadır. Bizans İmparatorluğu döneminde Göksu ismi Potamion yani küçük ırmak adından türemiştir.Bu bölge yeşille maviyi buluşturması bakımından değer görmektedir.

Hem bir balıkçı barınağı hem de kenarına kurulu mekanlarda hoş vakit geçirebileceğiniz bir ortam sağlamaktadır. Özellikle mesire alanı olarak hem bölge halkı tarafından hem de dışarıdan gelen ziyaretçiler tarafından tercih edilmektedir. Burada restoranlarda yer almaktadır. Özellikle bahar ve yaz aylarında Göksu Deresi kenarındaki restoranlarda taze deniz ürünlerinden yiyebilme şansına sahipsiniz. Ayırca, Göksu Deresi çevresinde birçok kahvaltı mekanı bulunmaktadır. Bu Mekanlarda Kahvaltı yapabilirsiniz.

Göksu Deresi Nerede?

Göksu Deresi, İstanbul ilinin Beykoz ilçesi sınırları içerisindedir. Boğaz’ın Anadolu yakasından denize dökülen deredir. Anadoluhisarı’nda, kalenin hemen yanında yer almaktadır.

OKUMALISIN  Afyon Masal Dünyası Parkı Nerede - Nasıl Gidilir?

Göksu Deresi Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler, 15E, 15F, 15T, 15ŞY ve 15TY otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler.

Minibüs ya da dolmuş ile gelmek isteyenler, KADIKÖY- BEYKOZ – ORTAÇEŞME hattına binerek gelebilirler.

Vapur ile gelmek isteyenler ise, BOĞAZ hattına binerek ulaşım sağlayabilirler.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.