Göksu Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati – Piknik?

Göksu Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati – Piknik?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Göksu Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik – Dağ Kızağı ve Aktiviteler hakkında bilgiler vereceğiz.

Göksu Parkı Hakkında;

Ankara’nın büyük parklarından biri olan Göksu Parkı, Eryaman’daki eski Susuz gölet üzerine kuruludur. Park, 2003 yılı haziran ayı sonunda hizmete açılmıştır. Toplam kullanım alanı 508.000 m²’dir. Bu alanın 127.189 m²’si göletten oluşmaktadır. bu bölümde gölette doğru kurulmuş iskeleler balık tutma keyfi yaşayan insanların kullanım alanı olarak 9 adet iskele bulunmaktadır.

Göksu Parkında Neler Yapılır?

Göksu Park ve Piknik alanlarıyla Ankaralıların en çok tercih ettiği mekanların başında gelir. Gerek ulaşımı gerekse göl kenarlarında bulunan oyun alanları, yürüyüş alanları, kafeteryaları ve tesisleriyle mangal yapma dışında da tercih edilen bir yerdir. Peki neler yapabiliriz.

1- Yürüyüş yapma imkânı, göl çevresinin tamamını yürüyerek gezebilirsiniz. 500.000 m2 lik alandan bahsediyoruz. Gayet uzun bir alan göl manzarası eşliğinde güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz.

2- Balık tutma imkânı, Amatör olarak balık tutulabilir desek yalan söylemeyiz. Ankara’nın merkezinde bulunan gölde çok fazla bir şey beklemeyin.:)

OKUMALISIN  Harput Dabakhane Suyu Nerede - Nasıl Gidilir?

3- Mangal ve piknik yapma, Göl kenarın da yapılmış çardaklarda mangal yapma imkânı sunan bir mekandır. Ağaçların altında hazır mangalıkların da olduğu çok sayıda yer var. Piknik organizasyonu yapabilirsiniz.

4- Göl çevresindeki Mekanlarda Yemek yiyebilir, Çay, Kahve sohbetleri yapabilirsiniz. Kafe deyip geçmemek lazım gerçekten kaliteli mekanlar var. Eşinizle dostunuzla gidip akşam yemeği yiyebilirsiniz.

5- Dağ kızağı var, kızak 2 kişiliktir. Çok uzun bir hattı yok ama yine de sizlere keyifli anlar yaşatıyor.

6- Gençler ve çocuklar için lunapark bulunuyor. Bunlar belirli bir ücret karşılığında binebileceğiniz oyuncaklardır. Ayrıca Mangal yapılan alanın kenarında bulunan ücretsiz oyun alanları mevcut oralarda keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

7- Göl içinde bulunan bir de tren bulunuyor. Ona binerek gölün etrafında gezinti yapabilirsiniz. Kişi başı 5 TL

8- Göl içinde, size gölde lazım olacak her şeyin olduğu market var. Bir şey unuttuysanız oradan temin edebilirsiniz.

9-Gölün her tarafında sizleri dondurmacılar bekliyor. Tatmanızı tavsiye ediyoruz.

10- Gölde yapılacak diğer bir faaliyet, tabi bu yeni evlenecekleri ilgilendiriyor. Fotoğraf çekimi, Güzelim manzara, yeşillik ve göl eşliğinde unutulmaz fotoğraflar yakalayacaksınız.

OKUMALISIN  Soğuksu Milli Parkı Nerede - Nasıl Gidilir?

Göksu Parkına 250 metre mesafede bir AVM bulunuyor. Parka girmeden eksikleriniz varsa burudan da temin edebilirsiniz.

Göksu Parkı Giriş Ücreti Ne Kadar?

Göksu Parkına Giriş Ücreti YOKTUR…(2021 yılı itibari ile)

Göksu Parkına Nasıl Gidilir?

Metro ile gitmek istiyorsanız, Kızılay’dan Eryaman’a giden metro hattını kullanıp,” Eryaman 1-2” adlı metro durağına inerek parka yürüyerek gidebilirsiniz.

Toplu Taşıma ile Gidecekler; EGO 531 no’lu (Etimesgut-Elvan kent-Sincan-Fatih-Eryaman) otobüsleri ile de parka ulaşmak mümkün.

Arabasıyla gidecek olanlar gerek İstanbul yolundan gerekse çevre yolundan Eryaman’a gelmeliler. Eryaman’da tabelaları takip etmeniz yeterli olacaktır. 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.