Göksu Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş ve Konaklama Ücretleri

Göksu Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş ve Konaklama Ücretleri

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Göksu Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş ve Konaklama Ücretleri  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                                 Göksu Tabiat Parkı                              

Göksu Tabiat Parkı Bolu İlinin Merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Merkeze bağlı Çamyayla Mevkiinde yer almaktadır. Merkeze yaklaşık olarak 35 km mesafede bulunmaktadır.

Tabiat Parkı’nın bulunduğu 10 ha büyüklüğündeki alan ilk olarak 24.12.1992 tarihinde mesire alanı olarak tescil edilmiştir. Daha sonra mülga T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün 12.09.2006 tarih ve 5811 sayılı yazısıyla, Aladağ Göleti çevresinde 10 ha Alana sahip “B” tipi Göksu Mesire Yerine, Orman Genel Müdürlüğü’nün uygun görüşü doğrultusunda 15 ha alan ilave edilerek 25 ha olarak “A” tipi mesire yeri olarak tescil edilmiştir.

11.07.2011 tarihinde T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir. Bu sayede korunan alan statüsüne kavuşmuştur.

Bu bölge özellikle çok yaşlı sarıçam ormanı ve doğal güzellikleri barındıran bir alandır. Tabiat Parkı içerisinde doğa yürüyüşü, bisiklete binme, bungalov ev konaklaması, çadır kampı, karavan kampı, trekking, piknik ve fotoğrafçılık gibi çeşitli aktiviteler de gerçekleştirebilme şansına sahipsiniz.

Not: Bungalov ve kır evi konaklaması için de rezervasyon yaptırılması gerekmektedir.

Telefon: (0374) 215 36 13

            Göksu Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2022               

Şahıs  ……………………………… 6 TL

İndirimli Şahıs…………………. 3 TL

Bisiklet……………………………. 6 TL

Motorsiklet …………………….. 12 TL

Otomobil, Kamyonet ……….. 18 TL

Minibüs …………………………. 54 TL

Midibüs …………………………. 90 TL

Otobüs………………………….. 180 TL

1 Ünite Çadır (günlük) …….. 35 TL

1 Ünite Karavan (günlük)…. 45 TL

Kır Evi – 2 yataklı (günlük) …. 300 TL

Kır Evi – 3 yataklı (günlük) …. 380 TL

Kır Evi – 4 yataklı (günlük) …. 455 TL

                          Göksu Tabiat Parkı Nerede?                    

Bu Tabiat Parkı Bolu İlinin Merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Merkeze bağlı Çamyayla Mevkiinde yer almaktadır. Merkeze yaklaşık olarak 35 km mesafede bulunmaktadır.

                     Göksu Tabiat Parkına Nasıl Gidilir?                

Buraya hususi araç ya da turlar ile gelme şansına sahipsiniz. Hususi araç ile gelmek isteyenler Bolu Kıbrıscık Yolu üzerinden ulaşım sağlayabilirler. Bolu merkezden yaklaşık olarak 35 km olan tabiat parkına 55 dakikada ulaşım sağlanmaktadır. Aynı yol güzergahı üzerinde bulunan Gölcük Milli Parkına ve Beşpınarlar Tabiat Parkına da gitmenizi tavsiye ederiz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.