Gölalan Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik

Gölalan Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Gölalan Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                           Gölalan Şelalesi Nerede?                                  

Samsun ilinin Canik ilçesi Gölalan Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Canik ilçesine ortalama 17 km uzaklıkta bulunan bu harika alan Doğaseverler tarafından oldukça sevilmektedir.

Şelale Dağların arasına saklanmış bir cennet gibidir. Ortalama 10-11 metre yükseklikten gürül gürül akan şelale oluşturduğu doğal havuz ile de Hem Yüzme hem de seyir keyfi yaşatmaktadır. Şelale bulunduğu konum itibariyle Doğa ili baş başa kalabileceğiniz bir yerdir.

Doğa’da Yürüyüş yapmak isteyenler, Piknik yapmak isteyenler, Yüzmek ve serinlemek isteyenler tarafından ilgi görmektedir. Dağlık – Taşlık bir yer de olduğundan ve dere kenarından yürüyerek ulaşım sağladığınız için spor ayakkabı giymelisiniz. Yüzmek için Şort alabilirsiniz.

               Gölalan Şelalesi Kamp & Piknik Alanları               

Şelalesi ve çevresinde neler yapılır derseniz. En güzel yapılacak etkinlik Piknik diyebiliriz. Herhangi bir işletmenin olmadığını belirtelim, giderken hazırlıklı gitmelisiniz. Kamp yapmak isteyenlerde bunları göze alıp gitmelerinde fayda var, WC, Çeşme, Elektrik, Market YOK.

                    Gölalan Şelalesi Giriş Ücreti                            

Giriş Ücretsizdir.

                               Ziyaret Saatleri                                          

Herhangi bir saat sınırlaması yok. Ulaşımı zor olduğundan dolayı akşam saatlerinde gitmemenizi tavsiye ederiz.

                Gölalan Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?                         

Şelale’nin yanına kadar araç gitmiyor. 1 km’lik yakın bir konuma aracınızı bırakıp dere içinden gidiyorsunuz.

Şahsi aracı ile gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments