Gölalan Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – SAMSUN

Gölalan Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – SAMSUN

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Gölalan Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri – Şelale çevresinde Neler Yapılır? bu konular hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                        Gölalan Şelalesi Nerede?                             

Şelale, Samsun ilinin Canik ilçesi Gölalan Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Canik ilçesine ortalama 17 km uzaklıkta bulunan bu harika alan Doğaseverler tarafından oldukça sevilmektedir.

Şelale Dağların arasına saklanmış bir cennet gibidir. Ortalama 10-11 metre yükseklikten gürül gürül akan şelale oluşturduğu doğal havuz ile de Hem Yüzme hem de seyir keyfi yaşatmaktadır. Şelale bulunduğu konum itibariyle Doğa ili baş başa kalabileceğiniz bir yerdir.

Doğa’da Yürüyüş yapmak isteyenler, Piknik yapmak isteyenler, Yüzmek ve serinlemek isteyenler tarafından ilgi görmektedir. Dağlık – Taşlık bir yer de olduğundan ve dere kenarından yürüyerek ulaşım sağladığınız için spor ayakkabı giymelisiniz. Yüzmek için Şort alabilirsiniz.

           Gölalan Şelalesinde Kamp Yapılır mı?             

Şelale çevresinde Kamp Yapmak Serbesttir.

Şelalesi ve çevresinde neler yapılır derseniz. En güzel yapılacak etkinlik Piknik diyebiliriz. Herhangi bir işletmenin olmadığını belirtelim, giderken hazırlıklı gitmelisiniz. Kamp yapmak isteyenlerde bunları göze alıp gitmelerinde fayda var, WC, Çeşme, Elektrik, Market YOK. Ateş Yakmak Serbest.

                   Gölalan Şelalesi Giriş Ücreti                            

Giriş Ücretsizdir.

                               Ziyaret Saatleri                                          

Herhangi bir saat sınırlaması yok. Ulaşımı zor olduğundan dolayı akşam saatlerinde gitmemenizi tavsiye ederiz.

                Gölalan Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?                         

Şelale’nin yanına kadar araç gitmiyor. Yakın bir konuma aracınızı bırakıp dere içinden gidiyorsunuz.

Şahsi aracı ile gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

YOL TARİFİ / GOOGLE HARİTALAR

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.