Golan Kaplıcaları Nerede- Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Elazığ

Golan Kaplıcaları Nerede- Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Elazığ

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Golan Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Elazığ hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Bu Kaplıcalar, Elâzığ İlinin Karakoçan İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Elâzığ il merkezine yaklaşık olarak 120 km mesafededir. Karakoçan ilçesine bağlı Yoğunağaç köyün sınırında bulunan Peri Suyu Çayının yanı başında bulunur. Karakoçan merkeze 18 km mesafededir.

Golan Kaplıcaları suyunun sıcaklığı 65 derecedir. İl Özel İdaresi tarafından sondaj yapılarak kuyu açılmıştır. Açılan kuyunun derinliği 400.6 metredir. Bu suyun debisi 25 lt/sn’ dir.

Kaplıca birçok hastalığa şifa dağıtmaktadır. Refik Saydam Merkez Hıfsı Sıhha Enstitüsü’nün raporuna göre bu kaplıcaların romatizma, nevrit, poli-nevrit, kırık-çıkık,kadın hastalıkları ve cilt hastalıklarının tedavisine iyi geldiği belirtilmektedir.

                  Golan Kaplıcaları Konaklama                       

Su kaynağı havuzun hemen yanında bulunuyor. Her yıl ziyaretçi akınına uğrayan bu kaplıca eşsiz manzarası ile görülmeye değer bir yerdir. Kaplıcada bulunan tesiste konaklama imkânı bulunmaktadır. 30 tane apart ev mevcuttur. 120 yatak kapasitelidir. Yoğun günlerde oda kiralamak için erkenden gitmenizde fayda var. Bay ve Bayanlar için ayrı havuzlar bulunmaktadır. 2 tane açık 2 tane de kapalı havuzu mevcuttur. Dinlemek ve piknik yapmak için de oldukça uygun alanlar mevcuttur. Ayrıca canlı müzik etkinliği de bulunuyor.

OKUMALISIN  Eber Gölü Nerede – Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Piknik - Kamp - Afyon

              Golan Kaplıcasına Giriş Ücreti 2022              

Kaplıca Giriş ücreti 25TL’dir.

                        Golan Kaplıcaları Nerede?                       

Bu Kaplıcalar Elâzığ İlinin Karakoçan İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Elâzığ il merkezine yaklaşık olarak 120 km mesafededir. Karakoçan ilçesine bağlı Yoğunağaç köyün sınırında bulunan Peri Suyu Çayının yanı başında bulunur. Karakoçan merkeze 18 km mesafededir.

                 Golan Kaplıcaları Nasıl Gidilir?                    

Bölgeye ulaşmak için hususi aracınızla gitmeniz gerekiyor. Yolların bozuk olduğunu ve rotada dikkatli olmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Karakoçan ilçe merkezinden Demirdelen beldesine doğru giderek ve tabelalar yardımıyla bölgeye ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.